Decizia finală luată de Dinamo, după ce Gigi Becali i l-a propus gratis pe Dennis Politic. Anunţul lui Andrei Nicolescu

Viviana Moraru Publicat: 5 august 2026, 8:18

Comentarii
Decizia finală luată de Dinamo, după ce Gigi Becali i l-a propus gratis pe Dennis Politic. Anunţul lui Andrei Nicolescu

Dennis Politic. Foto: Sport Pictures

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Dinamo a luat decizia finală în cazul revenirii lui Dennis Politic. Gigi Becali l-a oferit gratis pe mijlocaş la formaţia rivală, de unde l-a cumpărat în urmă cu un sezon, în schimbul sumei de aproape un milion de euro, plus Alexandru Musi la schimb.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Nicolescu a declarat că nu se pune problema unui transfer al lui Dennis Politic la Dinamo, în ciuda „ofertei” făcute de Gigi Becali. Mijlocaşul a căzut ăn dizgraţia patronului de la FCSB, după doar câteva meciuri disputate în acest start de sezon.

Decizia finală luată de Dinamo: nu-l transferă pe Dennis Politic de la FCSB

Andrei Nicolescu a venit cu răspunsul după propunerea lui Gigi Becali şi a transmis că în actualul context, ţinând cont de evoluţiile lui Dennis Politic de la FCSB, „câinii” nu iau în calcul transferul său.

Preşedintele lui Dinamo a subliniat, însă, că Politic este un jucător cu calităţi, însă antrenorul trebuie să ştie să i le pună în evidenţă.

„Nu e că nu-l vreau eu înapoi sau că nu-l vrea clubul. E un context în care ar fi nepotrivit acest lucru. Nu ar avea sens să stăm să ne gândim la acest lucru, pentru că e un context e nepotrivit.

Reclamă
Reclamă

A creat foarte multe discuții, foarte multă rumoare și apoi foarte multe comentarii despre evoluția lui. Nimeni n-ar fi câștigat dintr-o astfel de dezbatere, mai ales noi. Politic e un jucător cu reale calități, trebuie doar să știi să i le pui în evidență„, a declarat Andrei Nicolescu, conform digisport.ro.

Andrei Nicolescu a vorbit şi despre Eddy Gnahore, mărturisind că Dinamo îşi asumă decizia luată în privinţa sa. Mijlocaşului nu i-a mai fost prelungit contractul, astfel că în această vară a semnat cu FCSB.

Mie nu-mi trebuie să mă simt eu confirmat (n.r. că a fost bine că a renunțat la Gnahore). Noi, ca echipă, suntem asumați în deciziile pe care le luăm.

Reclamă

Asta a fost una dintre decizii, cum a fost și cea cu Politic. Au fost probabil și decizii nepotrivite, dar ni le-am asumat. Nu stăm să inventăm o poveste că l-am scăpat printre degete. N-avem nevoie de confirmarea asta, a fost o decizie asumată de club, pe o viziune pe care clubul o are„, a mai spus Andrei Nicolescu.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Mai are nevoie FCSB de transferuri, după eliminarea din Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
18:32

Nota primită de Cristi Chivu după AC Milan – Inter 1-1! Concluzia trasă de italieni

18:22

Fostul antrenor de la FCSB a văzut declaraţiile lui Florin Tănase şi intervine: „Lucruri care ţin de vestiar!”

17:34

FCU Craiova şi-a prezentat noul antrenor! Adrian Mititelu l-a convins să revină după 8 ani la echipă

17:23

Figo îi cere demisia lui Gianni Infantino! Atac dur al legendei Portugaliei: „Cel mai josnisc, cel mai laş”

17:04

A murit fostul acţionar de la FC Argeş! De curând revenise alături de echipă

17:03

Dennis Politic, la Rapid? Daniel Pancu a fost întrebat direct despre jucătorul de la FCSB

1 Universitatea Craiova, refuzată de Dinamo. „Câinii” cer 3 milioane de euro pentru un om de bază 2 OUT! Becali l-a executat în direct pe jucătorul de la FCSB: „Ăsta nu-i fotbalist. Îl dau gratis!” 3 Gigi Becali îl vrea pe Dan Petrescu la FCSB: „Mi-a zis Meme şi am acceptat” 4 Gigi Becali, ofertă pentru Jovo Lukic! Mesaj categoric pentru U Cluj: „Exclus să dau mai mult”. Ce salariu i-a pregătit 5 Echipa lui Dan Șucu, dezastru în meciul cu o echipă de Premier League: 10-1! 6 Basarab Panduru a distrus un jucător de la FCSB, după remiza cu Farul: „Nici când era slab nu era atât de slab”
Citește și