Închide meniul

"De scris, scriu cu gura!" Confesiuni emoționante făcute de Mihai Neșu: "Am o cană adaptată pe care o pot ține în mână"

Antena Sport Publicat: 15 octombrie 2020, 19:52

Comentarii
"De scris, scriu cu gura!" Confesiuni emoționante făcute de Mihai Neșu: "Am o cană adaptată pe care o pot ține în mână"

Mihai Neșu, Miodrag Belodedici și Florin Lovin

Neșu a dezvăluit că este, bineînțeles, un suporter al României, dar și un suporter al selecționerului Mirel Rădoi, căpitanul său de pe vremea când juca în culorile roș-albastre.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Neșu: ”Am fost foarte trist după meciul cu Islanda”

Fostul fotbalist a precizat că încearcă să urmărească fotbal în continuare, deși îi este greu prin prisma dificultăților cu care se confruntă.

”Am observat în viața mea că tot timpul e bine să vezi binele din jurul tău. Totuși, vreau să rămân un suporter al naționalei României, un suporter al lui Mirel.

Am reușit să urmăresc ieri tot meciul naționalei. Mai urmăresc meciuri uneori. Fotbalul nici nu știu pe ce plan să-l pun acum.

Având în vedere că e echipa națională și că e Mirel acolo, mă interesează echipa națională. Am fost foarte trist după meciul cu Islanda. Sper să revină în următoarele meciuri la un nivel mai bun.

Reclamă
Reclamă

Eu mai lipsesc să mai zic ceva de Mirel acum. E o persoană foarte dragă pentru mine. A fost un exemplu când am jucat la Steaua, un căpitan adevărat”, a declarat fostul fundaș.

”El știe foarte bine ce simte. E destul de matur, puternic și ambițios ca să ia cea mai bună decizie legată de viitorul său. Eu sunt puțin anticritici. Mie îmi place să văd părțile bune”, , a precizat Mihai Neșu.

Mihai Neșu: ”Am o cană pe care o pot ține în mână. E un progres mare”

Au trecut peste nouă ani de la accidentul care i-a schimbat complet viața lui Mihai Neșu. Fostul jucător al celor de la Utrecht a descris o zi din viața lui actuală.

Reclamă

”Mă simt bine. Nu mă pot plânge de nimic. De vreo 4 ani am cam același program. Sunt într-un cantonament continuu. În ultima lună am și două antrenamente pe zi.

Dimineața până în masa de prânz trebuie să fac pe o bicicletă electrică ce-mi mișcă mâinile și picioarele. După masa de prânz, de la ora 3, am kinetoterapie la Fundație. Eu mișc cu mâinile ce pot mișca, iar terapeuta mea îmi mișcă picioarele și îmi mai face masaj pe unde am tot felul de contracturi.

De doi ani, am o cană adaptată pe care o pot ține în mână. Nu trebuie să fie cana umplută. E un progres mare. De scris scriu cu gura. Scaunul pe care stau costă cam cât o mașină de lux. Am stat și 14 ore în el, e foarte confortabil. Dar nu e ok să stau atât de mult pentru că fac răni”, a explicat Mihai Neșu într-un interviu pentru Digisport.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine crezi că ar trebui să fie portarul României în meciul cu Austria?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
21:10
VIDEOMoment special pentru jucătorul lui Arsenal! Reacția acestuia când a aflat că va deveni tătic
20:19
LeBron James a anunţat “decizia deciziilor”. Toată lumea se temea de retragere
19:58
Surpriză mare în turul doi la Wuhan! Mirra Andreeva, eliminată după un meci de peste trei ore
19:47
Cristi Chivu pregăteşte un transfer uriaş pentru România. Fundaşul naţionalei care ar semna cu Inter din ianuarie
19:15
Dezastru pentru un club de tradiţie din România. Interzis la transferuri pentru 2.000 de euro!
18:58
VIDEOLegenda Barcelonei se retrage! Anunț făcut pe social media: „A venit momentul”
1 EXCLUSIVImaginile dezastrului pe Arena Națională. Acoperişul a cedat, iar gazonul riscă să fie inundat! 2 Gică Hagi negociază revenirea pe bancă! Unde ar putea antrena “Regele” 3 Gigi Becali, cucerit de un fotbalist de la FCSB: “Avem un jucător de pe altă planetă” 4 “Revine Florinel Coman la FCSB?” Anunţul lui Gigi Becali, după ce “Mbappe” a fost prezent la FCSB – Universitatea Craiova 1-0 5 Valeriu Iftime i-a atacat pe Gigi Becali şi Elias Charalambous: “Străinii se uită ca la nişte sălbatici” 6 “Suntem legaţi”. Sorin Cârţu, discurs furibund după ce Universitatea Craiova a pierdut cu FCSB: “E incredibil, nu mai înţeleg!”
Citește și