Drăgușin tocmai a evoluat în tricoul naționalei României U21. A fost integralist în meciul cu Malta U21, câștigat de micii tricolori cu 4-1.
Radu Drăgușin poate debuta pentru Juventus în Serie A
"Acum Radu Dragușin e convocat echipa mare la meciul cu Crotone al celor de la Juventus din Serie A. M-a sunat în această dimineață să-mi spună ca e în lot. E o veste minunată.
O să ne dăm seama ce vrea Juventus de la el, după ce vom negocia cu ei prelungirea contractului. Cred că e acum la nivelul unei echipe de sub-top, gen Borussia Dortmund sau AC Milan.
Radu Dragușin n-ar refuza niciodată nationala. Ar juca și la Under 5. Dacă joci, inevitabil vin și banii. Asta conteaza acum: să joace!
Următorul contract al lui Radu Drăgușin va fi de 7-8 ori ca al lui Louis Munteanu, care are 7.000 de euro la Firenze. Mutu mi-a zis că e un fotbalist profesionist și că-i place cum se pregătește", a spus Florin Manea pentru Prosport.
Drăgușin s-a remarcat în tricoul echipei de tineret a lui Juventus în Youth League. Andrea Pirlo este nevoit să improvizeze în următorul meci din campionat. Cristiano Ronaldo și Weston McKennie au fost depistați cu coronavirus și sunt în izolare.
- Drăgușin, titular la naționala României U21
- Fundașul de 18 ani, chemat de Pirlo la echipa de seniori a lui Juventus
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Dan Nistor nu s-a ferit de cuvinte, după evoluția jucătorului pe Giulești: „Senzațional”
- Rapid – ‘U’ Cluj 0-2. Giuleștenii ratează ocazia de a deveni lideri
- Bayern Munchen, al doilea pas greșit la rând în Bundesliga. Bavarezii, doar egal cu nou-promovata Hamburg
- Alverca – Estrela Amadora LIVE VIDEO (AntenaPLAY, 22:30). Ianis Stoica e titular
- Pleacă Mario Tudose de la FC Argeș? Răspunsul fotbalistului, după 0-1 cu UTA: „Cam atât”
































