"Am văzut reluările, a fost penalty!". Căpitanul României a pus tunurile pe Damir Skomina. Decizia care l-a înfuriat pe Tătăruşanu

Iulian Focșăneanu Publicat: 8 octombrie 2020, 21:08

Comentarii
"Am văzut reluările, a fost penalty!". Căpitanul României a pus tunurile pe Damir Skomina. Decizia care l-a înfuriat pe Tătăruşanu

Damir Skomina, acuzat că a gafat în timpul meciului

Căpitanul lui Mirel Rădoi este nemulţumit de decizia lui Damir Skomina de a nu acorda un penalty, naţionalei noastre, în minutul 79.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ciprian Tătăruşanu, atac la adresa lui Damir Skomina

Centralul partidei i-a acordat României o lovitură de la 11 metri după o oră de joc. A fost ajutat atunci de sistemul VAR, cel la care nu a mai apelat pe final, când mingea a lovit mâna unui jucător al gazdelor.

"Îmi pare rău, la fel şi colegilor. Ne-am dorit să învingem, dar Islanda a fost o echipă bună. Per total cred că au meritat victoria.

Nu sunt dezamăgit, în repriza a doua am făcut un joc foarte bun. S-a văzut şi în teren acest lucru. În prima repriză nu am reuşit să ne facem jocul. Păcat că nu am reuşit să înscriem golul doi. Acum am văzut reluările, a fost penalty acolo, dar respectăm decizia arbitrului şi mergem mai departe", a declarat Ciprian Tătăruşanu la PRO TV imediat după meci.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:20

Ronnie O’Sullivan, după ce a scris istorie cu un break de 153: “Am vrut să fiu primul”

17:17

FCSB – UTA Arad LIVE TEXT (19:00) Rădoi caută prima victorie. Echipele de start

17:09

Hakan Calhanoglu, gata să revină pe teren la Inter înainte de Turcia – România. Decizia lui Cristi Chivu

17:05

EXCLUSIVEdi Iordănescu, exploziv înainte de Turcia – România! ”Să știe că-i putem răni!” Ce spune de o revenire pe banca României

16:52

A fost convocat în premieră la naționala Germaniei, dar nu i-a răspuns selecționerului! Motivul din spatele deciziei

16:47

VideoAntena Sport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 20 martie

1 Noua regulă din Champions League va fi folosită în premieră în sferturi! Barcelona e dezavantajată 2 FotoRonaldinho şi-a pierdut averea de 125 de milioane de euro! Suma infimă pe care i-au găsit-o în cont 3 Nota primită de Istvan Kovacs în AS Roma – Bologna 3-4, după ce a acordat 2 penalty-uri: “Fără dubii” 4 BREAKING NEWSMircea Lucescu a anunţat lotul României pentru barajul crucial cu Turcia. Surprizele lui “Il Luce” 5 OFICIAL | Lovitură uriaşă pentru Real Madrid: Thibaut Courtois, OUT 6 Decizia luată de Costel Gâlcă pentru duelul CFR Cluj – Rapid, după decesul tatălui lui
Citește și