Căpitanul lui Mirel Rădoi este nemulţumit de decizia lui Damir Skomina de a nu acorda un penalty, naţionalei noastre, în minutul 79.
Ciprian Tătăruşanu, atac la adresa lui Damir Skomina
Centralul partidei i-a acordat României o lovitură de la 11 metri după o oră de joc. A fost ajutat atunci de sistemul VAR, cel la care nu a mai apelat pe final, când mingea a lovit mâna unui jucător al gazdelor.
"Îmi pare rău, la fel şi colegilor. Ne-am dorit să învingem, dar Islanda a fost o echipă bună. Per total cred că au meritat victoria.
Nu sunt dezamăgit, în repriza a doua am făcut un joc foarte bun. S-a văzut şi în teren acest lucru. În prima repriză nu am reuşit să ne facem jocul. Păcat că nu am reuşit să înscriem golul doi. Acum am văzut reluările, a fost penalty acolo, dar respectăm decizia arbitrului şi mergem mai departe", a declarat Ciprian Tătăruşanu la PRO TV imediat după meci.
- Islanda - România 2-1
- Tricolorii, blocaţi din drumul spre Euro
- Damir Skomina, arătat cu degetul de Ciprian Tătăruşanu
- Play-off-urile din NHL şi NBA sunt exclusiv în AntenaPLAY
- 6 Hours of Spa-Francorchamps e live în AntenaPLAY, pe 9 mai
- FC Botoșani – Petrolul 0-0. Moldovenii, la un punct distanță de barajul cu FCSB. Echipele
- Iuliu Mureşan a anunţat o revenire uriaşă la CFR Cluj! “M-a sunat aseară, să avem o discuţie”
- Dramă pentru Hansi Flick! A aflat că i-a murit tatăl cu câteva ore înainte de El Clasico. Va sta pe banca Barcelonei
- “Au încercat să mă bată”. Scandal cât casa la Oțelul după plecarea unui jucător: “A țipat și a spart ușa”
- Starul care a marcat un gol de senzație la Mondial, aproape de retragere. World Cup 2026, ultimul dans

































