"Am văzut reluările, a fost penalty!". Căpitanul României a pus tunurile pe Damir Skomina. Decizia care l-a înfuriat pe Tătăruşanu

Iulian Focșăneanu Publicat: 8 octombrie 2020, 21:08

Profimediaimages

Damir Skomina, acuzat că a gafat în timpul meciului

Căpitanul lui Mirel Rădoi este nemulţumit de decizia lui Damir Skomina de a nu acorda un penalty, naţionalei noastre, în minutul 79.

Ciprian Tătăruşanu, atac la adresa lui Damir Skomina

Centralul partidei i-a acordat României o lovitură de la 11 metri după o oră de joc. A fost ajutat atunci de sistemul VAR, cel la care nu a mai apelat pe final, când mingea a lovit mâna unui jucător al gazdelor.

"Îmi pare rău, la fel şi colegilor. Ne-am dorit să învingem, dar Islanda a fost o echipă bună. Per total cred că au meritat victoria.

Nu sunt dezamăgit, în repriza a doua am făcut un joc foarte bun. S-a văzut şi în teren acest lucru. În prima repriză nu am reuşit să ne facem jocul. Păcat că nu am reuşit să înscriem golul doi. Acum am văzut reluările, a fost penalty acolo, dar respectăm decizia arbitrului şi mergem mai departe", a declarat Ciprian Tătăruşanu la PRO TV imediat după meci.

15:31 Ebru Bolat s-a calificat la Jocurile Olimpice de la Paris! Va reprezenta România la iahting! 15:22 „Toată lumea așteaptă titlul!” Elias Charalambous, declarație în forță înainte de FCSB – Farul! 14:50 FRF a anunțat ce echipe au primit licența pentru cupele europene! Ce se întâmplă cu Corvinul Hunedoara 14:41 Reacția lui Gigi Becali, după ce a aflat că Risto Radunovic e pe lista lui CFR Cluj! Mesaj direct pentru vedeta de la FCSB 14:17 QPR – Leeds LIVE VIDEO în AntenaPLAY (22:00). Continuă lupta incendiară pentru promovarea în Premier Leauge! Echipele probabile 14:07 NEWS ALERTDaniel Niculae, urmărit penal în dosarul materialelor pirotehnice 13:47 Mircea Lucescu, Ion Ţiriac şi Nicolae Badea, super-proiect la unicul Dinamo: „Au avut o întâlnire cei trei” 13:30 „Să vină targa, să mă ia!” Romario, declarație fabuloasă după ce s-a antrenat pentru prima dată în 16 ani! 13:15 „Nu sunt idiot!” Cum poate pica transferul lui Florinel Coman în Qatar. Anunțul făcut de Gigi Becali 12:39 Gigi Becali, anunțul momentului despre situația lui Florinel Coman! Noi detalii despre accidentarea lui „Mbappe” Vezi toate știrile