Rapid – Turris 1-1. Răzbunare contra giuleștenilor! Turris a egalat în inferioritate numerică în prelungirile meciului

Iulian Focșăneanu Publicat: 19 septembrie 2020, 11:20

Mediafax Foto / George Filip via Hepta

Erik Lincar are o revanşă de luat în faţa Rapidului

Sub comanda lui Adrian Iencsi, alb-vişiniii au fost fără greşeală şi au devenit liderul competiţiei. Au obţinut maximum de puncte din disputele cu Viitorul Pandurii Tg. Jiu (3-1), Pandurii Tg. Jiu (2-1) şi Slatina (3-0).

Chiar dacă părea că și acest meci se îndrepta spre un final identic, Turris a egalat în ultimele secunde ale meciului și a obținut un egal nesperat la Buftea.

LIVE SCORE RAPID – TURRIS

S-a terminat meciul.

Min. 90+3: GOOOLLL Turris! O lovitură bine plasată duce la un egal nesperat. Rapid nu mai are maxim de puncte în Liga 2.

Min. 68: Turris a rămas în inferioritate numerică. Cătălin Pîrvulescu face fault din postura de ultim apărător şi vede direct cartonaş roşu!

Min. 50 GOOOLLL Rapid! Cătălin Hlistei marchează pentru al 4-lea meci la rând. Servit ideal de Goge, extrema giuleştenilor înscrie din marginea careului mic.

Min. 45: Pauză în derby-ul etapei din Liga 2. Turris a avut ocazii importante de a marca, dar rezultatul rămâne neschimbat.

Min. 1: A început meciul care se dispută la Buftea!

Echipa de start Rapid:
Drăghia – Voicu, Crișan, Manole, Goge – Sefer, Lazăr, Pănoiu – Gherghiceanu, Țîră, Hlistei

Rezerve Rapid:

Tătaru, Mocioacă, Costin, Ilie, Jorza, Fica, Benzar, Pop, Dulca

Echipa de start Turris:
Duțu – Buleică, Mitrea, Pîrvulescu, Sima, Cioinac, Pană, Sălcianu, Voicu, Mihai, Voinea

Rezerve Turris:

Ioniță, Niță, Blănaru, Țegle, Damașcan, Neacșu, Nicola, Matei, Bărboianu

Turris promite răzbunare. Rănile sunt încă deschise după golul primit, în Regie, în al 6-lea minut de prelungiri. Jorza marca atunci pentru gruparea din Grant şi îi spulbera echipei lui Lincar visul de ajunge pe prima scenă a fotbalului din România. Spiritele s-au încins după fluierul final, oaspeţii lansând acuze dure la adresa arbitrilor.

"Partida cu Turris este foarte importantă, trebuie să o tratăm cu aceeași seriozitate. Așa cum o să tratăm și partida de după cea cu Turris, de la Recea. Pentru noi, campionatul e foarte echilibrat. Chiar și echipele mici pot să pună probleme. Meciul nu e un examen special.

Am spus-o și înaintea începerii campionatului, când vorbeam de Turris. Este favorita seriei, o echipă omogenă, cu același antrenor, cu continuitate. Acolo s-au creat niște relații de joc și eu cred că e echipa cu cele mai mari șanse de promovare", a declarat Adrian Iencsi

Gruparea din Turnu Măgurele nu a avut startul dorit de campionat. A pierdut cu Unirea Slobozia (0-1) şi a remizat cu Metaloglobus. A dat însă recital etapa trecută, când a învins-o cu 5-0 pe Pandurii Târgu Jiu.

8:32 Imaginea horror cu Romario Benzar după ce a fost lovit de Abdallah! Fostul jucător şi-a dat bandajul jos şi le-a arătat tuturor! 8:10 Lucian Sânmărtean insistă ca Gigi Becali să transfere un jucător la FCSB: „E de excepţie” 23
23:37
VIDEOLeicester – Southampton a fost live în AntenaPLAY. Liderul din Championship, victorie categorică
23
23:29
„Nu am mai trăit aşa ceva în viaţa mea!” Zeljko Kopic s-a prăbuşit emoţional, după ce Dinamo a fost învinsă de Botoşani
23
23:19
Ce a spus Bogdan Andone după victoria uriaşă cu Dinamo despre momentul în care a „explodat” la arbitri şi a văzut cartonaşul roşu
23
23:12
„Începe hegemonia FCSB-ului?” Răspunsul dat de Mihai Pintilii! Roş-albaştrii, la un pas de primul titlu după nouă ani
23
23:01
Marius Şumudică, sfătuitorul din umbră al lui Valeriu Iftime! Cum s-a implicat la Botoşani: „Îi mulţumesc mult!”
23
22:53
AS.ro LIVE | Alexandru Corneschi este invitatul lui Dan Pavel. Poveştile de senzaţie ale celui mai rapid maratonist român
23
22:50
Dennis Politic a cedat şi a transmis un mesaj categoric, după Botoşani – Dinamo 2-1: „Suntem penibili!”