Dan Petrescu a "lovit" şi din izolare. L-a schimbat pe puştiul Joca după doar câteva minute

Antena Sport Publicat: 31 iulie 2020, 18:45

Comentarii
Dan Petrescu a "lovit" şi din izolare. L-a schimbat pe puştiul Joca după doar câteva minute

Joca a fost schimbat cu Chipciu

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

În lipsa lui Dan Petrescu, Valeriu Bordeanu este "principalul" care o conduce pe CFR Cluj spre al treilea titlu consecutiv. E greu de crezut, însă, că Petrescu nu se implică la echipă.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Un episod "marca" Dan Petrescu s-a petrecut în startul derby-ului FCSB – CFR Cluj. În minutul 8, puştiul Dodi Joca a fost înlocuit cu Alexandru Chipciu. Tot în acest sezon, Dan Petrescu a fost protagonistul unui episod şocant. 

Alin Fica (18 ani) a debutat pentru CFR Cluj în meciul cu Gaz Metan Mediaș și a fost schimbat după primele 30 de secunde. Decizia lui Dan Petrescu a şocat la acel moment lumea fotbalului din România. 

Acest lucru se întâmplă datorită regulii U21. Nu de altceva. El este un băiat foarte talentat, avem mare încredere în el, dar în mod normal ar trebui să aibă niște meciuri în picioare înainte de a debuta la acest nivel. Din păcate pentru el, va juca foarte puțin”, se scuza Petrescu la acel moment dat. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Unde se va opri Sorana Cîrstea la Roma?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:39

Ilie Dumitrescu a identificat marea problemă de la Rapid: “Un fenomen mai complex”. Cui i-a dat dreptate

23:30

VIDEOSUA – Elveţia 1-3! Revanşă după finala pierdută în 2025. Canada şi Finlanda, debut cu dreptul la Mondialul de hochei

23:24

Bogdan Andone a comentat faza controversată din FC Argeș – Rapid și a transmis ce obiectiv și-a trasat pentru ultimul meci

23:00

Costel Gâlcă şi-a anunţat plecarea de la Rapid: “Opinia mea nu prea a contat”. Mesaj dur către conducere

22:51

Fază controversată în FC Argeş – Rapid 2-2! Un gol superb a fost anulat de VAR

22:50

Alexandru Pașcanu, la pământ după 2-2 cu FC Argeș: „Nu știm să gestionăm eșecul”

1 Kylian Mbappe şi-a decis viitorul, după ce fanii lui Real Madrid l-au huiduit şi fluierat pe Santiago Bernabeu! 2 Gigi Becali a făcut anunțul! Cine va fi patron la FCSB după ce el se retrage 3 FotoCristi Borcea a anunţat dezastrul în România, după ce a investit 35 de milioane de euro: “O fac din prostie”! 4 VIDEOA prins lotul pentru Cupa Mondială la 39 de ani și nu și-a mai putut stăpâni lacrimile 5 Conducerea U Cluj a reacționat după controlul antidoping cerut de Universitatea Craiova 6 FotoUmiliţi în faţa propriilor fani la meciul în care au ridicat trofeul pentru primul titlu din istorie! Scor ireal
Citește și