Cum să faci avere în 90 de minute? Te învață un constănțean care a "riscat" 2 lei și a câștigat o sumă uriașă

Antena Sport Publicat: 20 iulie 2020, 10:37

Profimediaimages

Image: 404488598, License: Royalty-free, Restrictions: , Model Release: no

Acesta a intrat într-o casă de pariuri din Contanța și a ales trei partide din liga secundă a Angliei. A pus "la bătaie" o sumă infimă și a reușit să o multiplice de 50.000 de ori în numai 90 de minute!

Un parior a câștigat 100.000 de lei

Cele trei dispute au fost QPR-Millwall, Fulham-Sheffield Wednesday și Blackburn – Reading. În ultimul dintre acestea a fost titular George Pușcaș, dar românul nu a reușit să înscrie și a fost schimbat după o oră de joc.

Pariorul a mizat că, în fiecare dintre meciurile amintite, se vor marca cel puțin 7 goluri. Așa a și fost, dar a avut o șansă uriașă. Millwall a punctat pentru 3-4 în al patrulea minut de prelungiri. Dramatice au fost și celelalte două confruntări.

Fulham a câștigat cu 5-3, dar ultimele două goluri au fost marcate chiar înainte de final de Nuhiu (89) și Reid (90+1). O situație similară a fost și la Blackburn, care s-a impus cu 4-3 grație unei reușite din minutul 87.

Astfel, constănțeanul a încasat cel mai mare câștig pe care îl putea obține pe un bilet. Este vorba de 100.000 de lei.

4
22:45
VIDEOMax Verstappen va pleca din pole position în Marele Premiu de Formula 1 de la Miami (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, 23:00)
4
22:35
Promisiunea lui Kopic după ce Dinamo a ajuns într-o situaţie dramatică: „Vom lupta până la final, vom lupta pentru club!”
4
22:20
Ahmed Bani, la pământ după ce Dinamo a fost egalată de U Cluj: „Trebuia să câștigăm cu orice preț!”
4
22:02
Cum arată clasamentul în playout după U Cluj – Dinamo 3-3. Situaţie disperată pentru echipa lui Kopic
4
21:31
NEWS ALERTReal Madrid e noua campioană a Spaniei! Echipa lui Ancelotti a câştigat titlul cu 4 etape înainte de final
4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda
4
20:29
Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori”