"Pierdem timpul, nu mă interesează!" Reacţie nervoasă a lui Laurenţiu Reghecampf, când a fost întrebat de cazul de dopaj al lui Pîrvulescu

Antena Sport Publicat: 16 iunie 2020, 19:50

Comentarii
"Pierdem timpul, nu mă interesează!" Reacţie nervoasă a lui Laurenţiu Reghecampf, când a fost întrebat de cazul de dopaj al lui Pîrvulescu

Laurențiu Reghecampf, despre dopajul în sportul mondial. ”Am văzut asta în Germania, la un meci!”

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Reghecampf susține că nu a intervenit peste personalul medical. El nu știe să fi avut un caz în echipele pe care le-a antrenat. Dacă ar fi fost, atunci un jucător s-ar fi autosesizat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Reghecampf, despre pungile lui Neubert: ”Am văzut asta în Germania”

”Tracasat? Eu cunosc bine fenomenul ăsta și niciodată nu m-am băgat peste doctor. Am fost doar antrenor. Niciodată nu am obligat să facă ceva interzis. Pungile lui Neubert? Au fost niște vitamine.

Am văzut la un meci în Germania că aruncau pungile și am făcut și noi la fel. S-a făcut un mare tam-tam, am zis că gata… Ei, aveam energie prea multă. Băieții se antrenau bine. Eu nu intervin peste preparator, doar întreb ce au făcut. Neubert lucrează și acum cu mine, e unul dintre oamenii mei de încredere. Acuzele astea sunt niște nebunii”, a spus Reghecampf, pentru Digi Sport.

Totodată, ”Reghe” nu a vrut să comenteze situația lui Pîrvulescu, fotbalistul care a mărturisit că a luat substanțe interzise. Acesta a fost chiar şi deranjat de întrebare. 

”Nu știu, aș vrea să stau deoparte de subiectele astea. Pierdem timpul, nu mă interesează. Nu am vorbit cu el și nici nu vreau să vorbesc despre subiectul ăsta”, a mai spus fostul antrenor de la FCSB pentru sursa citată.

Reclamă
Reclamă

Pîrvulescu, reacție după ce a mărturisit că s-a dopat

Paul Pîrvulescu, fotbalistul celor de la Academica Clinceni, a recunoscut într-o emisiune televizată că s-a dopat.

”În urma celor apărute în spațiul public vreau să fac următoarele precizări: aceasta o să fie prima și ultima mea declarație pe acest subiect. Am participat de-a lungul anilor la numeroase controale antidoping, niciodată nu s-a pus problema să fiu implicat într-o asemenea postură. Nu am trișat niciodată și am respectat cu sfințenie regulamentele antidoping.

Fac apel la toți tinerii jucători și nu numai, să nu facă niciodată vreo gluma sau declaratie nefondată, nereală pe acest subiect pentru că pot plăti cu munca și sacrificiile de o viață. Îi respect pe cei de la ANAD și comisia care se ocupă de acest caz pentru că au reacționat corect și profesionist. Am toată încrederea că situația se va lămuri. Sunt oameni competenti, nu am nicio îndoială că vor lua o decizie corectă și bazată de probe. Adevărul va ieși la iveală iar soluția nu poate fi decât favorabilă mie.

Reclamă

Vreau să-i cer iertare unei singure persoane pentru situația în care am ajuns în urma acestei declaratii eronate: fiului meu Lucas, care aștepta cu sufletul la gură meciul de sâmbătă și care nu înțelege de ce nu mai merg la antrenamente, deși campionatul urmează sa înceapă. Sper să mă întorc cât mai curând pe teren”, a declarat Pîrvulescu.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri pentru FCSB în acest sezon dintre Bîrligea şi Garita?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
0:27

„E frustrant, adversarii n-ajung la poartă și pleci fără punct!” Concluzia lui Marius Baciu după înfrângerea cu CFR

0:16

Gigi Becali i-a decis soarta lui Baciu, după ce fanii i-au cerut demisia antrenorului: „Eu îi respect pe suporteri”

0:15

„A fost mai mult decât un meci de fotbal, a fost război!” Andrei Cordea, după ce a învins fosta sa echipa, FCSB

0:12

Șumudică, lăsat mască de ce au reușit jucătorii de la CFR cu FCSB: „N-am niciun merit, am făcut doar 6 antrenamente cu ei!”

23:57 23 aug.

Gigi Becali l-a „distrus” pe arbitrul George Găman! Ce l-a scos din minţi pe patronul FCSB-ului: „Eşti nebun?”

23:51 23 aug.

Gigi Becali, ironic cu Ilie Dumitrescu după eșecul cu CFR Cluj: „Am ajuns să ne luăm după analiști?!”

1 Buldozerele au ajuns deja la hotelul deţinut de Gică Hagi în Mamaia. Ce se întâmplă la IAKI 2 Dublă-plecare înainte de CFR Cluj – FCSB! Au fost dați afară 3 Jucătorul FCSB-ului făcut praf de Gigi Becali după înfrângerea cu CFR: „Am vrut să-l schimb în minutul 25” 4 Dan Petrescu la FCSB? Antrenorul a dat cărţile pe faţă. Ce urmează pentru „Bursuc” 5 VideoMax Verstappen, accident teribil la el acasă în Țările de Jos! Mașina a fost distrusă complet 6 VideoGafă incredibilă la Campionatul European! România, implicată fără să vrea! Ce a apărut pe tabelă
Citește și