Închide meniul

EXCLUSIV | George Pușcaș, discuții cu jucătorii de la Inter. "Sunt în cel mai grav moment!"

Iulian Focșăneanu Publicat: 2 aprilie 2020, 7:15

EXCLUSIV | George Pușcaș, discuții cu jucătorii de la Inter. "Sunt în cel mai grav moment!"

George Pușcaș se teme pentru jucătorii lui Inter

Internaționalul român le-a transmis încurajări nerazzurrilor și răsuflă ușurat că a plecat la timp din cea mai afectată țară de pandemie.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

George Pușcaș se teme pentru jucătorii lui Inter

După șapte ani petrecuți în Italia, George Pușcaș se felicită că a acceptat oferta lui Reading. Chiar dacă și Anglia este afectată de pandemia de coronavirus, problemele prin care trec foștii coechipieri sunt la un alt nivel.

"Nici nu mai știu ce să spună, sunt în cel mai grav moment. Stau doar acasă. Am vorbit cu mulți de Inter și nu au ce să facă. Trebuie să evite orice contact", a declarat Pușcaș în exclusivitate pentru AntenaSport.

Vârful de 23 de ani este îngrijorat și de ceea ce se întâmplă în România. Ține o legătură permanentă cu părinții săi aflați într-o localitate din Bihor.

"Deocamdată nu sunt semne de îngrijorare în acea zonă. Mă bucur că sunt în siguranță și nu au probleme. Cred caă fiecare om, de oriunde ar fi, ar trebui să respecte ce zic autoritățile. Ar fi indicat să evităm mersul afara!", a reacționat internaționalul român.

Reclamă
Reclamă

George Pușcaș a înscris 9 goluri pentru Reading în Championship. Și-a trecut în cont 5 reușite și pentru echipa națională, în preliminariile pentru Campionatul European. Era în formă pentru barajul cu Islanda, dar acesta a suferit o nouă amânare. Trebuie să aștepte până în septembrie pentru a reveni sub tricolor. 

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
12:02

Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB: „Azi semnăm”. Suma plătită către Dinamo

11:52

„Am câștigat. Eu sunt Steaua”. Florin Talpan a anunțat victoria „militarilor” în procesul pentru palmares cu FCSB

11:37

„Nu-l nimeream nici din 30 de încercări”. Mihai Stoica, surprins de numirea lui Costel Gâlcă la Rapid. Pe cine ar fi mizat

11:28

Drumul infernal al naţionalei către World Cup 2026 continuă sâmbătă (21:45). Austria – România, LIVE pe Antena 1 şi în AntenaPLAY

11:26

Aryna Sabalenka – Iga Swiatek, LIVE TEXT (16:00). Duel de gală pentru finala de la Roland Garros

11:22

Novak Djokovic poate reveni în Top 4 ATP, după Roland Garros

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 3 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 4 Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner 5 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate 6 Alexander Zverev i-a dat racheta lui Ion Ţiriac, în meciul cu Novak Djokovic. Imagini unice la Roland Garros
Citește și