TOȚI PENTRU ROMÂNIA | Ianis Hagi, mesaj superb după ce a înscris primul gol pentru naționala mare: "O emoție greu de descris!"

Alexandru Ivan Publicat: 27 martie 2021, 6:29

Comentarii
TOȚI PENTRU ROMÂNIA | Ianis Hagi, mesaj superb după ce a înscris primul gol pentru naționala mare: "O emoție greu de descris!"

Ianis Hagi a adus victoria României cu Macedonia de Nord

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Ianis Hagi a fost eroul României cu Macedonia de Nord. Introdus pe teren în locul lui Tănase, fiul "Regelui" a ieșit la rampă când România avea mai mare nevoie. Ianis a înscris golul victoriei cu cinci minute înainte de final! A fost primul pentru el în tricoul reprezentativei de seniori. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mijlocașul lui Glasgow Rangers a catalogat acel moment drept "o emoție greu de descris în cuvinte". Speră ca și fanii să revină în tribune pentru a încuraja naționala lui Rădoi!

Ianis Hagi, mesaj emoționant după primul gol pentru echipa națională

"Primul meu gol pentru echipa națională. O emoție greu de descris în cuvinte, un gol venit într-un moment dificil al echipei noastre. Sper ca de-a lungul acestei campanii de calificare să vă revedem pe stadion și să ne bucurăm împreună. Hai, România !!!" , a scris Ianis Hagi pe Twitter.

Toți cei trei marcatori din meciul cu Macedonia sunt la primul gol pentru echipa mare a României. Tănase, Mihăilă și Hagi nu vor uita victoria de pe Arena Națională!

Reclamă
Reclamă

Ianis Hagi  are 15 meciuri sub tricolor. A debutat în noiembrie 2018, într-un meci din Nations League cu Lituania.

Fiul "Regelui"  are parte de cel mai bun sezon din carieră. Jucatorul lui Rangers are 7 goluri și 12 assist-uri în Scoția, fiind cel mai bun pasator al campionatului. Meciul cu Macedonia a fost al 39-lea din toate competițiile disputat de Ianis Hagi în actuala stagiune.

TOŢI PENTRU ROMÂNIA | România – Germania se joacă duminică, de la 21:45

România a trecut de Macedonia de Nord, scor 3-2, iar următorul joc va fi Germania, pe 28 martie, de la ora 21:45, tot pe Arena Națională. Partida va fi în format live text pe www.as.ro.

Reclamă

25 martie: România – Macedonia de Nord 3-2 (Arena Națională)
28 martie: România – Germania, ora 21:45 (Arena Națională)
31 martie: Armenia – România, ora 19:00

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va marca mai multe goluri pentru FCSB în acest sezon dintre Bîrligea şi Garita?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:13 21 aug.

Daniel Pancu, dezvăluirea serii după victoria Rapidului! Ce i-a putut spune De Rossi: „Nu pot să cred”

23:11 21 aug.

Alex Dobre, gest halucinant după ce a înscris în poarta Petrolului! Cum a explicat momentul de după marcarea golului

22:58 21 aug.

Alex Dobre știe unde s-a făcut diferența în Petrolul – Rapid 0-2: „Noi am fost echipa cu energie”

22:53 21 aug.

„Oribil” Cristi Manea le-a mulţumit tuturor, la primul meci după 4 luni de absenţă: „Nu m-au lăsat să sufăr”

22:48 21 aug.

Olimpiu Moruțan, descătușat după gol și assist cu Petrolul: „Aveam de muncă mult ca să îmi revin”

22:27 21 aug.

Petrolul – Rapid 0-2. Victorie clară pentru giuleșteni în ”Primvs Derby”

1 Veste tragică despre Ion Crăciunescu. Mitică Dragomir: „Păcat!” Ce s-a aflat acum despre boala care l-a lovit 2 Semnează cu FCSB! Gigi Becali a anunţat mutarea: „E fotbalist” 3 UPDATEPrimul jucător pe care Mihai Rotaru îl transferă. Meciul cu Ararat este ultimul pentru vedeta Craiovei 4 Transfer uriaș pentru un jucător de națională: a venit oferta de 25 de milioane de euro din Premier League! 5 Anunț teribil înainte de CFR – FCSB: „S-a operat! L-am pierdut pentru două luni!” 6 FotoCine este soția lui Gică Hagi și cu ce se ocupă, de fapt. Ce studii a făcut, puţini români ştiu: „Ea e patroana”
Citește și