"Am zis că rămân, dar niciodată nu poţi să spui sută la sută!" Pentru ce echipă ar pleca Adrian Mutu de la naţionala de tineret

Mihai Ispas Publicat: 28 noiembrie 2020, 5:53

Comentarii
"Am zis că rămân, dar niciodată nu poţi să spui sută la sută!" Pentru ce echipă ar pleca Adrian Mutu de la naţionala de tineret

Adrian Mutu a calificat România la EURO U21 şi visează la o ofertă de la Fiorentina

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Adrian Mutu a pregătit echipa a doua a lui Al Wahda, înaine să fie instalat, anul trecut, în locul lui Mirel Rădoi, la naţionala de tineret.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Adrian Mutu: "La naţionala de tineret câştig cam un sfert din ce luam în Dubai"

Adrian Mutu câştiga aproape un sfert de milion de euro pe an la arabi, iar de la FRF primeşte 60.000 de euro.

"Am pierdut bani. Ca idee, câștig la naționala de tineret cam un sfert din ce luam în Dubai. La fel de adevărat este că această calificare valorează mult, valorează toți banii pe care i-am pierdut!", a spus Mutu.

Briliantul este convins că ar putea să îi calce pe urme lui Rădoi şi la naţionala de seniori. "Dacă am rezultate, ușile sunt deschise pentru mine. Într-o zi mi-ar plăcea să ajung să conduc și naționala mare a României", a spus tehnicianul în vârstă de 41 de ani.

Adrian Mutu, despre naţionala de tineret: "Am zis că rămân, dar niciodată nu poți să spui sută la sută."

Mutu tocmai a calificat România U21 la al doilea EURO la rând. "Am zis că rămân, da, dar niciodată nu poți să spui sută la sută. Uite, dacă vine o ofertă de la Fiorentina, nu am cum să o refuz! Glumesc acum, pentru că a venit Prandelli la Fiorentina și nu mai am loc momentan", a mai spus fosta vedetă a toscanilor, pentru care a jucat între 2006 şi 2011, în Fanatik

Reclamă
Reclamă

Mutu ţine legătura în Italia şi cu o altă fostă echipă, Juventus, unde l-a contactat pe antrenorul Andrea Pirlo. 

Ce au discutat Adrian Mutu şi Andrea Pirlo

"Am vorbit despre primele lui senzații de antrenor la un club atât de mare. Am discutat și despre Radu Drăgușin care e acolo și despre multe altele. Despre ideile inovative ale lui Pirlo, un jucător imens care sper să devină la fel și ca antrenor, despre filosofia pe care vrea să și-o pună în valoare și cred că va reuși", a spus Mutu.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește Cristi Chivu să facă dubla campionat - Cupa Italiei cu Inter?
Loading ... Loading ...
Citește și:
15:56

Egipt – România LIVE VIDEO (19:00, AntenaPLAY), în optimile Campionatelor Mondiale pe echipe

15:17

Bayern – PSG LIVE TEXT (22:00). Retur de foc la Munchen, în semifinalele Champions League. Se dă ultimul bilet pentru Budapesta

14:56

Neymar a recunoscut că l-a pălmuit pe Robinho Jr: “A fost vina lui, iar eu am greşit şi mai mult”

14:48

Nicolae Badea a dat cărţile pe faţă despre sigla lui Dinamo: “O pot folosi fără probleme. Nu am impus nicio condiţie”

14:00

VIDEORomânia – China 1-3. Tricolorii s-au oprit în optimi la Campionatele Mondiale pe echipe, după ce au luptat admirabil la Londra

13:38

“Steaua a înfiinţat pressingul, nu Guardiola!” Victor Piţurcă e convins: “Iovan ar fi valorat 100 de milioane”

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 Transferul oficial anunțat cu câteva ore înainte de Arsenal – Atletico! Clauză: 70 de milioane de euro 3 Șoc la CFR Cluj! Plecare din conducerea clubului: “Demisia am depus-o de ieri. Nu vreau să mă asociez cu ei” 4 UPDATECum a votat Gigi Becali la moțiunea de cenzură împotriva Guvernului. Apariție rară în Parlamentul României 5 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema” 6 Gigi Becali, victorie în procesul cu Steaua şi Florin Talpan. Suma uriaşă pe care nu o va mai plăti: “S-a terminat”
Citește și