”Nu, sub nicio formă, niciodată nu pot fi supărat pe el, au fost multe mesaje primite. Ca și căpitam al echipei, nu pot să mă supăr pe foștii colegi. Fiecare are dreptul lui să spună lucruri.
Gică Hagi: ”Nu mă pot supăra, mai ales pe Radu”
Eu trebuie să accept orice. Mai ales cu Radu, nu există supărare. Radu nu poate să supere pe nimeni. E un subiect închis”, a spus Hagi, despre fostul său coleg din Generația de Aur.
Răducioiu a vorbit despre Ianis Hagi în presa din Italia și a spus că el ar putea fi un pariu riscant pentru Lazio. Aceasta este declarația despre care fostul dinamovist susține că l-ar fi supărat pe Hagi.
”Desigur, trebuie să înţelegeţi că Lazio ar face o investiţie într-un jucător tânăr, de perspectivă, care necesită multă răbdare din parte clubului şi multe sacrificii din partea jucătorului. În ceea ce priveşte calităţile sale tehnico- tactice, este un jucător care practică un joc de posesie, aspect care trebuie gestionat cu mare atenţie de antrenor, care va trebui să-l insereze într-un sistem.
Este ambidextru, cu o viziune bună, priceput să ofere pase de calitate colegilor săi, însă calităţile fizice nu sunt excelente, deci ar fi pariu riscant. Dar poate că ar merita să ţi-l asumi”, a spus Răducioiu.
- Gică Hagi nu este supărat pe Florin Răducioiu
- Fostul atacant crede că Ianis Hagi e un pariu riscant pentru Lazio
- Italienii oferă până la 10 milioane de euro pentru mijlocașul român
- Marele Premiu al Țărilor de Jos e live în AntenaPLAY (29-31 august)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Românii iau cu asalt Arena Națională pentru amicalul contra Canadei. Câte bilete s-au vândut până acum
- Valentin Mihăilă s-a accidentat! Anunţul lui Mircea Lucescu înaintea meciurilor României cu Canada şi Cipru
- Lovitură pentru Ianis Hagi! Anunţul lui Mircea Lucescu: “Imposibil! Nu pot să convoc un jucător fără echipă”
- Mircea Lucescu a pus ochii pe un jucător-surpriză pentru națională. Ar fi o convocare în premieră
- Lista convocărilor preliminare pentru meciurile cu Canada și Cipru. Alegerile lui Mircea Lucescu