Închide meniul

OFICIAL | Florin Niţă a semnat prelungirea contractului cu Sparta Praga! Prima reacţie a internaţionalului român

Dragoș Vasile Publicat: 6 aprilie 2021, 16:54

Comentarii

"E un pas important pentru mine și pentru familia mea. Sper că voi continua prestațiile bune. Am luat decizia de a semna după ce m-am consultat cu familia. Sunt foarte bucuros că voi rămâne la Sparta încă doi ani", a declarat Florin Niță pentru site-ul oficial al lui Sparta Praga.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Cotat la 1.5 milioane de euro pe site-urile de specialitate, Florin Niță a jucat 20 partide în acest sezon pentru Sparta Praga, în toate competițiile. De-a lungul acestor meciuri, fostul portar de la FCSB a încasat numai 20 goluri. De asemenea, 9 dintre dispute au fost făra gol primit.

Niță este la Sparta Praga din ianuarie 2018. Cehii îl transferau atunci pentru 1,35 milioane de euro. Alături de Sparta, Niță a cucerit Cupa Cehiei în sezonul precedent.

Florin Nița, lăudat de marele Manuel Neuer

Florin Niță a fost cel mai bun om al naționalei în cele trei meciuri din calificările pentru CM 2022. Cel mai tare meci l-a făcut împotriva Germaniei, când a scos 8 șuturi ale nemților. Chiar și marele Neuer a rămas impresionat de fostul portar de la FCSB.

Reclamă
Reclamă

"Cred că trebuie să închidem meciul mai devreme. Trebuia doar să înscriem al doilea gol, poate chiar şi al treilea, pentru a avea liniște pe final. Dar trebuie să îl felicit pe omologul meu, care a rezistat foarte bine!", a spus Manuel Neuer, după România – Germania 0-1, citat de Kicker.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

E o pierdere pentru FCSB plecarea lui Adrian Şut?
Loading ... Loading ...
Citește și:
20:03
Gigi Becali a anunţat clubul din Liga 1 la care se duce Stanciu: “Eu aşa cred”
20:02
Gigi Becali a făcut anunțul cu privire la transferul lui Ștefan Târnovanu: „5 milioane de euro”
19:44
Dan Șucu și comunicatul dat după ce Nicolae Stanciu a ratat un penalty în partida cu AC Milan
19:35
Transfer la Csikszereda. Au luat un fundaş cu experienţă în Liga 1
19:15
Gigi Becali i-a decis soarta jucătorului pe care a plătit o avere pentru a-l aduce la FCSB: „Nu mai contează”
18:43
Daniel Pancu anunță transferurile la CFR Cluj! Ce a declarat tehnicianul din Gruia
1 Mirel Rădoi revine pe bancă! Lovitură de proporții dată de fostul tehnician al Craiovei 2 Gigi Becali face transferul iernii în fotbalul românesc. Adrian Şut pleacă de la FCSB 3 Scandal la aeroport la plecarea lui Adrian Şut din Antalya: “A fost o onoare să joc pentru FCSB” 4 Gigi Becali a anunţat transferul iernii în Liga 1! Salariul e uriaş. Toate detaliile mutării 5 Gigi Becali a anunţat preţul real cu care l-a vândut pe Adrian Şut! 6 Nicolae Stanciu, mesaj în miez de noapte după ce a ratat un penalty în minutul 90+9 în AC Milan – Genoa
Citește și