Ladislau Boloni va pleca de la Panathinaikos după numai 6 luni. Antrenorul român a rezistat numai 23 de partide, pe banca "verzilor", pe care îi lasă pe locul al șaselea în Grecia.
Cu numai câteva săptămâni în urmă, Panathinaikos o învingea pe Olympiacos cu 2-1, iar Boloni îi avea pe eleni la picioare. Patru înfrângeri și o remiză mai târziu, românul își așteaptă demiterea.
Ladislau Boloni, ca și demis de la Panathinaikos
"îndepărtarea antrenorului va fi anunţată în curând. Boloni a pierdut controlul vestiarului şi problemele din interior au demonstrat că Panathinaikos are probleme interne serioase", anunță jurnaliștii de la Ethnos.gr.
Grecii anunță că Boloni va fi demis de la Panathinaikos în cursul zilei de luni. Duminică, conducerea "verzilor" se va întruni și va discuta despre un posibil înlocuitor.
Ultimul meci pentru Boloni la Panathinaikos a fost eșecul cu Giannina din etapa a 25-a de campionat. A fost a patra înfrângere din ultimele cinci jocuri pentru "verzi".
Ladislau Boloni a fost numit "principal" la Panathinaikos în octombrie 2020. El mai avea contract în Grecia până în iunie 2022.
Panathinaikos, pe urmele altui antrenor român
Presa din Grecia a speculat și câțiva posibili înlocuitori pentru Ladislau Boloni. Printre ei se numără un alt român, Răzvan Lucescu.
Lucescu a mai pregătit-o în Grecia pe PAOK Salonic, echipă alături de care a cucerit titlul. Potrivit Metrosport.gr, Lucescu Jr. e printre favoriții conducerii lui Panathinaikos. Alte nume propuse de jurnaliștii eleni sunt Giannis Anastasiou şi Sotiris Sylaidopoulos.
Răzvan Lucescu este în prezent liber de contract, după ce s-a despărțit de Al Hial. El a plecat din Grecia imediat după titlul cucerit cu PAOK în 2019.
- Ladislau Boloni, ca și demis din Grecia
- Panathinaikos vrea să aducă un alt român
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Vlad Dragomir a „comis-o” din nou! Românul a învins un portar legendar cu o lovitură de cap imparabilă
- UEFA, aproape de Mongolia! Echipa extremă care va juca în cupele europene: un român a fost acolo, dar a spus „stop”
- Horațiu Moldovan l-a dat în judecată. Cere daune de 100.000 de lei
- Băutura pe care Erling Haaland o consumă zilnic. “Superalimentul” a stârnit controverse în Anglia
- Dennis Man, elogiat după o nouă prestație fabuloasă la PSV: „Va deveni din ce în ce mai bun și mai important”
































