Barcelona – Sevilla 3-0 | Lionel Messi, reacţie virală după golul lui Pique din minutul 90+4! "Când a văzut că intră mingea în plasă, Messi a înnebunit" Video

Antena Sport Publicat: 4 martie 2021, 6:35

ProfimediaImages

Lionel Messi, reacţie spectaculoasă, în Barcelona - Sevilla 3-0

După 2-0 în tur pentru andaluzi, în momentul în care Pique a marcat golul de 2-0, Messi s-a bucurat ca un copil mic, a sărit de mai multe ori, înainte de a ajunge unde era grupul de jucători ai Barcelonei. "A trăit faza mai mult ca un fan. Când a văzut că intră mingea în plasă, Messi a înnebunit", au scris cei de la Mundo Deportivo.

Barcelona – Sevilla 3-0. Catalanii s-au calificat în finala Cupei Spaniei

Reuşita lui Pique a trimis meciul de pe Camp Nou în prelungiri. Partida a fost cu adevărat dramatică. În minutul 73, oaspeţii au ratat un penalty, la 1-0, iar andaluzii au rămas şi în inferioritate numerică chiar înainte de golul fundaşului catalan.

Golul decisiv i-a aparţinut lui Braithwaite, în minutul 95. În cealaltă semifinală a Cupei Spaniei joacă, joi, Levante şi Athletic Bilbao. În tur, cele două formaţii au remizat, scor 1-1.

"Am luptat până la epuizare, am meritat victoria, am fost mai buni în ambele meciuri, sunt foarte fericit. Am avut noroc în ultimul minut, dar echipa a jucat bine până la final, am crezut în noi și am meritat această victorie. Echipa este foarte puternică din punct de vedere psihic și fizic. Ce a reușit echipa astăzi este incredibil", a comentat Ronald Koeman, la finalul meciului.

20
0:15
Gigi Becali, impresionat de titlul uriaş câştigat de Răzvan Lucescu cu PAOK. „E posibil să fie mai tare decât taică-su”
23:59 LIVE VIDEOFanii lui PAOK au „aprins” Salonicul, după ce Răzvan Lucescu le-a adus un nou titlu! Imagini live cu sărbătoarea de pe stadion 23:55 Toate reacţiile după Rapid – FCSB 2-0! Andrei Vlad şi-a anunţat plecarea: „Vreau să joc!”. Chiricheş aşteaptă convocarea la EURO 23:52 Cum a reacţionat Marius Şumudică, după ce Dan Şucu a anunţat numele noului antrenor de la Rapid! Sfatul dat imediat 23:46 Dan Şucu a confirmat că Neil Lennon va fi noul antrenor al Rapidului: „Doar asta a negociat!”. Când va fi prezentat în Giuleşti 23:32 Gigi Becali a anunţat primul transfer la FCSB: „Vine şi semnează!” Începe asaltul final pentru atacantul de Champions League 23:24 „Ştii ce mi-a spus Şucu?” Gigi Becali i-a ironizat pe Marius Şumudică şi Neil Lennon după Rapid – FCSB 2-0 23:16 Singurul jucător criticat de Gigi Becali, după Rapid – FCSB 2-0: „Poate îşi găseşte undeva să plece!” 22:55 Rapid – FCSB 2-0. Giuleştenii, prima victorie în play-off! Campioana, fără succes în faţa rivalei în acest sezon 22:34 Răzvan Lucescu, prima reacţie după titlul câştigat cu PAOK: „Boss, îți mulțumesc din toată inima. E pentru tine ce am reușit Vezi toate știrile