Ianis Hagi a prins aripi în Scoția. Cum a reușit să se descătușeze fiul "Regelui". “S-a văzut și pe teren că eram mai vesel”

Alexandru Ivan Publicat: 6 februarie 2021, 16:51

Comentarii
Ianis Hagi a prins aripi în Scoția. Cum a reușit să se descătușeze fiul "Regelui". “S-a văzut și pe teren că eram mai vesel”

Ianis Hagi, despre evoluțiile de la Rangers

Ianis Hagi a înscris golul victoriei pentru Rangers în etapa precedentă din Scoția, împotriva lui St. Johnstone. "Fiul Regelui" încântă în startul acestui an, iar asta de datorează părinților lui, Gică și Marilena Hagi.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Ianis Hagi: "Am fost norocos că au stat cu mine de Crăciun și de Revelion"

„A fost o perioadă dificilă din cauza pandemiei. Am stat mult închis în apartament, mă uitam nonstop la meciuri de fotbal la televizor. A trebuit să mă adaptez situației. Dar m-a ajutat mult faptul că părinții mei au putut să vină să mă viziteze.

Am fost norocos că au stat cu mine de Crăciun și de Revelion. S-a văzut și pe teren că eram mai vesel. Când cei dragi sunt alături de tine, când ai cu cine să vorbești, e minunat. Am fost extrem de fericit, dar apoi ei s-au întors în România.  Nu puteau rămâne pentru multă vreme, dar a fost o perioadă foarte frumoasă”, a spus Ianis Hagi, citat de The Scottish Sun.

Ianis Hagi a fost titular în patru dintre ultimele cinci partide ale lui Rangers. Românul are, în total 5 goluri și 11 assist-uri în toate competițiile. În campionat, românul este cel mai bun pasator, la egalitate cu coechipierul James Tavernier.

Ianis Hagi fericit la Rangers alături de Steven Gerrard

Ianis Hagi a avut numai cuvinte de laudă pentru managerul său de la Rangers, Steven Gerrard. Românul consideră că este crucial ca un jucător să fie în relații bune cu antrenorul său.

Reclamă
Reclamă

"Încă din prima zi am avut telefoane cu Steven Gerrad și Ross Wilson. M-au înțeles ca jucător. Dacă relația dintre jucător, manager și director sportiv este una bună, atunci dai tot ce ai mai bun. Dau tot ce pot pentru Rangers și pot și mai mult.

Ca antrenor, ai mai mult de 20 de caractere în vestiar. Trebuie să le înțelegei și să le provoci in moduri diferite. Antrenorul știe ce vrea de la mine și încerc să ofer asta de fiecare dată. Toată lumea este dispusă să ne răspundă la intrebări. Sunt tipul care mereu pune multe intrebari", a mai spus Ianis.  

Ianis Hagi se află la Rangers din ianuarie 2020, când a fost inițial imprumutat de la Genk. Scoțienii au fost convinși de evoluțiile românului și i-au achitat lui Genk 3,5 milioane de euro in vara aceluiași an. 22 de ani are Ianis Hagi și este cotat la 6 milioane de euro.

Reclamă

După victoria adusă de Ianis în ultima etapă, Rangers are un avans de 20 de puncte faţă de principala rivală, Celtic.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

S-au stabilit semifinalistele din Champions League. Care va fi finala?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:37

VideoEliminare incredibilă în Al-Ahli – Johor DT! Și-a accidentat adversarul cu o lovitură de K1

18:23

Victor Piţurcă, despre Gică Hagi: “Zeu în fotbalul românesc!” Ce crede că se va întâmpla cu el selecţioner

18:11

Imagini incredibile în Italia. Gasperini a izbucnit în plâns la conferința de presă: „Nu sunt un om rău”

18:10

Edi Iordănescu a dat verdictul în lupta la titlu din Liga 1: „Vedem cât de bine reușesc să gestioneze presiunea”

18:00

LIVE VIDEOAl-Ahli – Johor DT 1-1. Machida – Al-Ittihad (21:00) se joacă azi în Liga Campionilor Asiei, pe AntenaPLAY

17:39

Adevărul despre demiterea lui Cristiano Bergodi. Dezvăluirea lui Cristi Săpunaru: “Să iasă și să spună”

1 Nici nu a venit bine că riscă să plece. Ce se întâmplă cu Puşcaş? Andrei Nicolescu: “Va trebui să luăm o decizie” 2 Surpriză de proporţii pregătită de Florentino Perez! Antrenorul care a câştigat trofee cu Lionel Messi, dorit de Real Madrid 3 Se pregăteşte o nouă forţă pentru Liga 1! “Nu pot accepta asta!” 4 Nicăieri ca la ei: jumătate de campionat se bate la titlu! Favorita și echipa care a investit 23 de milioane €, la retrogradare 5 Verdictul specialistului după cea mai controversată fază din meciul “nebun” Bayern Munchen – Real Madrid 4-3! 6 Ce i-a putut spune Arda Guler arbitrului Slavko Vincic după finalul nebun de la Munchen. A fost eliminat direct
Citește și