Inter – Juventus 1-2. Ronaldo, dublă de senzaţie în doar 9 minute. Marca: "Cel mai bun marcator din istorie!" United, MASACRU în Premier League: 9-0 cu Southampton

Alexandru Ivan Publicat: 2 februarie 2021, 18:20

DPA Images / Massimo Paolone via Hepta

Cristiano Ronaldo a reuşit o dublă în doar 9 minute

Inter – Juventus 1-2, United – Southmapton 9-0

Pentru Juventus a marcat Cristiano Ronaldo, în minutele 26 (penalti) şi 35, iar pentru Inter a punctat Lautaro Martinez, în minutul 9.

La Inter, Ionuţ Radu a fost rezervă, la fel ca şi Radu Drăguşin la Juventus. Manşa retur va avea loc săptămâna viitoare. Conform celor de la Marca, Ronaldo a devenit abia acum cel mai bun marcator din istoria fotbalului.

Manchester United a învins, marţi, pe teren propriu, cu scorul de 9-0, echipa Southampton.

Martial de două ori, James, Cavani, Fernandes, Wan-Bissaka, McTominay, Rashford şi Bednarek (autogol) au fost marcatorii echipei din Manchester.

Southampton a avut doi jucători eliminaţi, pe Jankewitz, în minutul 2, şi Bednarek, în minutul 86.

Min. 90: FINAL de meci. Cristiano Ronaldo a decis partida, cu o dublă de senzaţie.

Min 35: GOOOL Juventus! Ronaldo face "dubla". 2-1 pentru Juventus

Min 26: GOOOL Juventus! Ronaldo egalează din penalty.

Min. 9: GOOOL Inter! Lautaro Martinez a deschis scorul.

Min 1: A început meciul

INTER: Handanovic, Skriniar, De Vrij, Bastoni, Darmian, Barella, Brozovic, Vidal, Young, Martinez, Sanchez.

Antrenor: Antonio Conte

JUVENTUS: Buffon, Alex Sandro, Demiral, De Ligt, Cuadrado, Bernadeschi, Bentancur, Rabiot, McKennie, Ronaldo, Kulusevski

Antrenor: Andrea Pirlo

Inter a trecut în sferturi de AC Milan, după o partidă marcată de conflictul dintre Romelu Lukaku și Zlatan Ibrahimovic. Nerazzurri s-au impus atunci în prelungiri, după un gol reușit de Eriksen la ultima fază din lovitură liberă. Inter merge bine și în Serie A, acolo unde a învins-o fără drept de apel pe Benevento în ultima etapă, 4-0.

De cealaltă parte, Juventus a ajuns în semifinale după ce a învins-o în faza precedată a competiției pe Spal. Bianconerii au câștigat cu neverosimil 4-0, iar Radu Drăgușin a fost integralist. Fundașul român este doar pe bancă la această partidă. Juventus a câștigat și ea în ultima etapă de Serie A, 2-0 cu Sampdoria.

Ultima partidă dintre cele două echipe s-a încheiat cu o victorie a Interului, 2-0 pe Meazza. Vidal și Barella au adus atunci victoria echipei lui Conte. “Bătrâna Doamnă” va căuta cu siguranță revanșa.

Reuşeşte FCSB să o învingă şi pe PAOK în Europa League?

23:55 27 sept.

VIDEOEstoril – Sporting 0-3.Victorii pe linie pentru campioana en-titre. Programul etapei cu numărul 7 din Liga Portugal

23:42 27 sept.

EXCLUSIVDetalii din interiorul familiei despre viitorul lui Edi Iordănescu: „Înclin să cred că acolo va merge să antreneze”

23:40 27 sept.

Dennis Politic nu s-a ferit de cuvinte după Dinamo – FC Botoşani 2-2: „Golurile au venit pe greşeli personale!” Ce a spus Kopic

23:10 27 sept.

VIDEOAl Ahly – Zamalek 1-1 (3-4 d.l.d). Zamalek a câştigat Supercupa CAF după un meci nebun. Dramatism total în AntenaPLAY

22:45 27 sept.

Dinamo – Botoşani 2-2. Echipa lui Kopic a ratat dramatic victoria, după ce a condus cu 2-0

1 FotoDavid Popovici a refuzat un cadou de o valoare uriaşă, în România! „Îl scot la licitaţie” 2 FotoAdelina Chivu, dezvăluiri tulburătoare despre cea mai cumplită accidentare a lui Cristi Chivu: „Era într-o euforie că n-a murit” 3 VIDEOAdina Diaconu, victorie clară cu Balazova la China Smash 2024! Competiţia este exclusiv în AntenaPLAY 4 „Un moment greu!” Vlad Chiricheş, dezvăluiri despre suferinţa prin care a trecut la FCSB. Cât l-au afectat criticile lui Becali 5 Darius Olaru, prima reacţie după „dubla” de vis din FCSB – RFS 4-1: „Era cel mai uşor meci!” Mesaj pentru Ştefănescu şi Bîrligea 6 Daniel Bîrligea, în extaz după ce a marcat primul său gol la FCSB: „Asta am vrut să arăt!”. Cui a dedicat victoria