Închide meniul

Darijo Srna, surprins de decizia luată de Mircea Lucescu. "Mi-a spus că nu va face asta!" Destăinuirile legendei lui Şahtior

Iulian Focșăneanu Publicat: 14 septembrie 2020, 7:23

Comentarii
Darijo Srna, surprins de decizia luată de Mircea Lucescu. "Mi-a spus că nu va face asta!" Destăinuirile legendei lui Şahtior

Mircea Lucescu este antrenorul lui Dinamo Kiev

12 ani a petrecut Lucescu pe banca "minerilor" perioadă în care fundaşul croat i-a fost căpitan. Srna asigură că "Il Luce" a fost la un pas să îl refuze pe Igor Surkis.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mircea Lucescu s-a sfătuit cu Darijo Srna înainte să semneze cu Dinamo Kiev

"Este o nouă dovadă că în viaţă orice se poate întâmpla. Am vorbit şi mi-a spus că probabil nu va accepta oferta lui Dinamo. După câteva zile am văzut că a semnat cu rivala. Ce pot să spun? Felicitări, Mister, îţi urez multă sănătate şi vom fi rivali.

Să fiu sincer, nu mă aşteptam să ia o astfel de decizie. Pur şi simplu nu credeam că va ajunge acolo. Totuşi, nimeni nu îi va lua ceea ce a reuşit alături de Şahtior. A făcut multe, dar drumurile noastre s-au despărţit acum. El este la Dinamo, noi avem clubul nostru", a declarat Daijo Srna, citat de sport.ua.

Mircea Lucescu a câştigat deja un prim duel cu fosta sa echipă. A ajutat-o pe Dinamo Kiev să o învingă pe Şahtior Doneţk în Supercupa Ucrainei. Vineri, alb-albaştrii au făcut primul pas greşit. Au înregistrat doar o remiza albă, acasă, cu Desna.

Darijo Srna a scris istorie în trocul "minerilor". Este jucătorul care are cele mai multe prezenţe în tricoul echipei patronate de Rinat Ahmetov. A adunat 536 de apariţii în toate competiţiile şi a marcat 49 de goluri.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuşi FCSB să prindă play-off-ul în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:55
Newcastle – Barcelona 1-2 și Manchester City – Napoli 2-0! Toate rezultatele serii din Champions League
23:37
Sporting, demonstrație de forță în Champions League! Campioana din Liga Portugal, 3 goluri în 3 minute
23:26
Mesajul transmis de FRF, după moartea lui Florin Marin
23:20
Gigi Nețoiu, devastat de moartea lui Florin Marin: „Plâng de când am auzit”
23:04
Anghel Iordănescu a reacționat după moartea lui Florin Marin: “O mare pierdere!”
22:43
Florin Marin a murit la 72 de ani!
1 Cristi Chivu l-a citat pe Mourinho după Ajax – Inter 0-2: “Nu sunt idiot”. Dialog savuros cu Pandev: “Ai devenit jurnalist” 2 Capăt de drum la FCSB! Fotbalistul a luat decizia de a pleca 3 Nota primită de Cristi Chivu, după debutul cu victorie din Liga Campionilor. Verdictul italienilor 4 Lionel Messi semnează! Unde îşi va încheia argentinianul cariera 5 Elias Charalambous, ironic înainte de FC Botoşani – FCSB: “Dacă asta e dorinţa lui, ridic mâinile şi renunţ” 6 Decizie bizară luată de fanii lui Dinamo pentru meciul cu Farul! Câte bilete au fost vândute
Citește și