Ianis Hagi este în alertă. Focar de infecţie cu Covid-19 la adversara lui Rangers din prima etapă

Iulian Focșăneanu Publicat: 7 august 2020, 14:35

Comentarii
Ianis Hagi este în alertă. Focar de infecţie cu Covid-19 la adversara lui Rangers din prima etapă

Ianis Hagi a jucat 77 de minute împotriva lui Aberdeen

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Doi jucători ai lui Aberdeen au fost depistaţi cu Covid-19, iar alţi şase fotbalişti au fost băgaţi în izolare. Situaţia este cu atât mai gravă cu cât aceştia au jucat împotriva lui Rangers, în prima etapă din noua ediţie de campionat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Pandemia bagă frica în Ianis Hagi

Mijlocaşul român a fost titular în meciul Aberdeen-Rangers 0-1. Ianis nu a marcat, dar ultimele veşti pe care le-a primit îi dau motive de îngrijorare. La echipa adversă există posibilitatea să fi fost încă de atunci un focar de infecţie.

Jucătorii lui Aberdeen, care au fost testaţi pozitiv, sunt asimptomatici. Meciul pe care trebuiau să îl dispute cu St. Johnstone a fost amânat. Tot lotul a fost testat din nou şi se aşteaptă informaţii şi despre ceilalţi sportivi care au intrat în carantină.

Există informaţii că, după eşecul cu Rangers, câţiva dintre fotbaliştii lui Aberdeen au petrecut într-un bar. Sunt suspiciuni că acolo s-ar fi infectat. Autorităţile au început o anchetă epidemiologică.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va trece FCSB de Auda după 2-3 în tur?
Loading ... Loading ...
Citește și:
0:05

Marius Croitoru a dat verdictul după egalul tensionat cu Rapid: „Botoşani e o forţă”

0:04

Criză la Federaţia italiană, după ce Andrea Pirlo n-a mai devenit selecţioner! Maldini şi Leonardo au demisionat!

0:00

Reacţia lui Sebastian Mailat, după ce a ratat un penalty, acesta s-a repetat şi a reuşit să-şi salveze echipa!

23:51 27 iul.

Daniel Pancu acuză direct arbitrajul după Botoşani – Rapid: „Împinşi de la spate!” / „Nu e penalty”

23:47 27 iul.

Grameni, dezamăgit după Botoșani – Rapid 1-1: „I-am băgat în joc. Puteau să ne și întoarcă”

23:27 27 iul.

Final cu scandal în Botoşani – Rapid! Moldovenii au primit un penalty cu VAR, Mailat a ratat, dar s-a repetat!

1 Universitatea Craiova pregătește două transferuri: „I-am ales din 1.500 de jucători” 2 Decizia luată de Al-Hamlawi înainte de Levski Sofia. Cu ofertă pe masă, atacantul surprinde fanii Craiovei 3 A semnat contractul carierei la 40 de ani! Vozinha a plâns ca un copil la prezentarea oficială 4 Decizia luată de Antonio Folha după ce jucătorii au depus memorii și CFR Cluj e în colaps financiar 5 Fotbalistul aflat de 10 ani la club refuză rezilierea contractului! Situaţie dificilă pentru echipa din Liga 1 6 S-a aflat ce bani are de primit Andrei Cordea de la CFR Cluj. A depus memoriu la FRF
Citește și