Milan s-a distrat cu Lazio pe Olimpico. Radu Ştefan a provocat un penalty şi fost scos de pe teren în minutul 55

Antena Sport Publicat: 5 iulie 2020, 5:40

Zuma Press / Italy Photo Press via Hepta

Radu Ştefan, prestaţie modestă în derby-ul cu Milan

Radu Ştefan a fost titular la Lazio şi a "contribuit" din plin la înfrângerea echipei sale. A comis un penalty în minutul 33, iar Ibrahimovic l-a transformat. Românul a ieşit din teren în minutul 55, când a fost înlocuit de Acerbi.

Calhanoglu (23) şi Rebic (59) au marcat celelalte goluri pentru milanezi. În urma acestui rezultat, Lazio a rămas la 7 puncte în spatele lui Juventus, echipă ce a învins-o pe Torino cu 4-1

Cristiano Ronaldo, gol fabulos din lovitură liberă

Cristiano Ronaldo a marcat un gol fabulos din lovitură liberă în meciul Juventus-Torino, ce contează pentru etapa a 30-a din Serie A.

Cu reușita din partida cu Torino, Ronaldo a ajuns la 25 de goluri în acest sezon din Serie A. Este primul jucător al lui Juventus care bifează o astfel de performanță de la Omar Sivori, în sezonul 1960/1961.

Juventus este pe primul loc în Serie A și gruparea lombardă se pregătește să sărbătorească al 9-lea titlu la rând în Italia.

23:00

Universitatea Craiova – U Cluj 1-1 (5-4 d.l.d).Oltenii au câştigat barajul pentru Conference League, la loviturile de departajare

22:56

FCSB şi-a aflat toate posibilele adversare din primul tur preliminar al Ligii Campionilor! Poate da peste PAOK Salonic în turul 2

22:40

FotoMiodrag Belodedici a rămas fără permis de conducere după ce a fost urmărit de poliţie la 3 dimineaţa: „Am ieşit cu alcoolemie!”

22:20

Ianis Hagi, făcut praf după ultimul meci la Alaves: „Prea inconstant! Fotbalul lui este alcătuit din flash-uri!”

22:14

Ilie Dumitrescu a dat verdictul după ce Mitriţă nu a fost convocat pentru EURO 2024: „Nu mai poţi fi ‘Rege’!”

21:41

Olimpiu Moruţan a retrogradat în Turcia! Niţă, Drăguş, Sorescu şi Maxim s-au salvat la limită! Galatasaray, campioană

1 VIDEORăzvan Lucescu este campion în Grecia cu PAOK! Românul a cucerit titlul pe terenul rivalei. Aris – PAOK 1-2 a fost în AntenaPLAY! 2 FotoIrina Deleanu, în extaz după Campionatele Europene: „Încă mai cred că este un vis! Mă ciupesc să văd dacă este real” 3 VIDEOIsack Hadjar a câștigat Cursa de Formula 2 de la Imola! Performanță de senzație pentru pilotul de la Campos Racing 4 VIDEOCharles Leclerc va pleca din pole-position în Marele Premiu de la Monaco, duminică, live pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45) 5 VIDEOMax Verstappen a câştigat Marele Premiu de la Imola! Cursa a fost live pe Antena 1 şi AntenaPLAY 6 VIDEOSami Meguetounif a câștigat Cursa de Formula 3 de la Imola! Goethe a terminat pe 2. A fost spectacol în AntenaPLAY