The Sun anunţă că fotbalistul, care a fost testat pozitiv la COVID-19 în luna martie, n-a mai ţinut cont de regulile de izolare şi a invitat-o la el acasă pe tânără. După câteva ore, aceasta a chemat ambulanţa şi Poliţia, iar Hudson-Odoi a fost reţinut.
Întâlnirea celor doi contravenea măsurilor de izolare din Marea Britanie, dar nu se ştie exact dacă acesta a fost motivul pentru care jucătorul lui Chelsea a ajuns în arest. Tânăra a fost transportată la spital, după ce s-a plâns că nu se simţea bine.
Hudson-Odoi a avut COVID-19
Jucătorul în vârstă de 19 ani a contractat noul coronavirus în luna martie şi a fost primul fotbalist din Premier League testat pozitiv. Nu a avut prea mult de suferit din cauza virusului, iar pe 27 martie, Hudson-Odoi a fost declarat vindecat.
Callum Hudson-Odoi joacă de la începutul anului la prima echipă a lui Chelsea, pentru care a marcat de opt ori şi a dat 10 pase decisive în 53 de partide. Fotbalistul a strâns şi trei selecţii la naţionala Angliei.
- Callum Hudson-Odoi a fost reţinut de Poliţie
- Jucătorul lui Chelsea a fost reclamat de o tânără
- Hudson-Odoi a avut COVID-19
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Liga Campionilor Asiei şi Liga Campionilor Asiei 2 sunt live în AntenaPLAY
- Lionel Messi a rămas fără antrenor! Javier Mascherano şi-a dat demisia de la Inter Miami
- Moment uluitor într-un meci din Africa. Un jucător a pupat un arbitru după un gol de cascadorii râsului
- Imagini emoționante. Răzvan Lucescu, îmbrățișat de jucători la revenirea în Grecia
- Moment nebun la derby în Brazilia. Un jucător, eliminat cu VAR pentru că se scărpina în zona intimă
- Autobuzul unei echipe de fotbal a fost ținta unui atac armat. Un jucător a murit

































