”Probabil se vor renegocia anumiți termeni contractuali între cele două cluburi, dar eu sunt convins că se va face acest transfer. Rangers și-l dorește foarte, foarte mult.
Gică Popescu, despre Ianis Hagi: Decizia celor de la Rangers a fost luată
Această nenorocire care s-a abătut asupra Planetei influențează financiar. Aici nu se pune problema de decizie tehnică. Decizia tehnică a fost luată”, a spus Popescu, la Look Plus.
Pe de altă parte, Ianis Hagi nu duce lipsă de oferte. Ultima pe lista echipelor care îl doresc este Sevilla. În ultima perioadă, Lazio și Ludogorets s-au interesat de serviciile mijlocașului cu 3 goluri și două assist-uri în tricoul lui Rangers.
Campioana Bulgariei i-a pregătit deja și un salariu care poate ajunge la un milion de euro. Vecinii vor să plătească pentru Ianis 4 milioane de euro.
Dacă va ajunge la Ludogorets, Ianis Hagi ar urma să fie coleg cu alți 3 români, Claudiu Keșeru, Cosmin Moți și Dragoș Grigore. Atacantul tocmai și-a prelungit contractul cu campioana Bulgariei din ultimii 8 ani.
- Ianis Hagi este împrumutat de Genk la Rangers
- Mijlocașul poate fi transferat definitiv de scoțieni pentru 5 milioane de euro
- Ianis a marcat 3 goluri pentru gruparea de pe Ibrox
- WTT Champions Yokohoama 2026 se vede în AntenaPLAY (4-9 august)
- AC Milan - Inter, e pe 5 august, de la ora 14:05, în AntenaPLAY
- S-a întors regele! Messi a făcut show pe teren pentru prima dată de la finala Mondialului! Dublă și record
- FIFA a anunțat decizia: ce se întâmplă cu Infantino, după scandalul investițiilor private
- Mallorca – PSG 3-0. Tinerii pregătiţi de Luis Enrique, puşi la respect în Spania
- Mohamed Salah, primit ca un adevărat faraon de fanii lui Trabzonspor: „Nu am mai avut parte de aşa ceva până acum”
- Tragedie în Thailanda! Un fotbalist a murit pe teren după ce a fost lovit de fulger în timpul meciului

































