În topul realizat de francezi, golul marcat de Hagi în sezonul 2000-2001 în poarta lui Monaco ocupă locul al 19-lea. Pe vremea aceea, antrenorul Viitorului evolua pentru Galatasaray.
Intră aici pentru a vedea golul senzațional înscris de Hagi
”Hagi nu își pierduse geniul în tricoul lui Galatasaray”
"După o carieră strălucitoare, în care a evoluat pentru Real Madrid, Barcelona sau Brescia, Gică Hagi a jucat pentru Galatasaray pentru mai multe sezoane. El nu și-a pierdut însă geniul, chiar dacă urma să se retragă doar un an mai târziu.
În partida cu Monaco, din 2000, Hagi a primit mingea pe partea stângă, la mai bine de 35 de metri de poarta lui Stephane Porato. Românul a avansat puțin și a lansat apoi un șut incredibil. Mingea ajungea în colțul opus. Excepțional”, au caracterizat francezii ”trasorul” trimis de Hagi.
Unul dintre cei mai iubiți jucători din istoria grupării Cim Bom, Hagi a câștigat alături de Galata 4 titluri în Turcia, două Cupe ale Turciei, două Supercupe ale Turciei, Cupa UEFA și Supercupa Europei.
- Hagi a marcat golul în sezonul 2000-2001 al Ligii Campionilor
- Reușita a venit într-un meci cu Monaco
- ”Regele” a câștigat Cupa UEFA alături de Galatasaray
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Nu toți eroii poartă mănuși: „Un fenomen!” A apărat cu mâinile goale și a adus trofeul echipei sale
- Nebunie totală în Qatar! Echipa lui Cosmin Contra s-a calificat dramatic, după 28 de penalty-uri executate
- Marius Şumudică, întrebare fără răspuns! Apelul făcut în Arabia Saudită: “Oameni buni, de ce?”
- Marius Șumudică nu renunță! Declarația acestuia după eșecul cu Al-Ittihad
- Marius Șumudică, o nouă înfrângere în Arabia Saudită! Coșmar pentru tehnicianul român


































