Închide meniul

Universitatea Craiova – Sepsi 0-0. Marinos Ouzounidis a răbufnit: "Avem probleme multe în atac!". Mesaj categoric pentru jucătorii săi: "Asta ne lipseşte!"

Dragoș Vasile Publicat: 17 aprilie 2021, 20:29

Universitatea Craiova – Sepsi 0-0. Marinos Ouzounidis a răbufnit: "Avem probleme multe în atac!". Mesaj categoric pentru jucătorii săi: "Asta ne lipseşte!"

Marinos Ouzounidis, mesaj categoric pentru elevii săi după Craiova - Sepsi 0-0

Antrenorul grec nu este mulţumit de remiza cu Sepsi şi speră ca echipa sa să marcheze în următoarele etape. În acest moment, oltenii au ajuns la 3 meciuri consecutive fără gol marcat în Liga 1.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Nu este rezultatul pe care îl voiam. Ştiam că va fi un meci greu. Le-am spus că e important să înscriem. Acesta este fotbalul. Am încercat. Defensiva a fost foarte bine organizată. Ofensiv, avem nevoie de goluri. Am încredere în ei. Avem probleme medicale în plus.

Marinos Ouzounidis: "Trebuie să avem mai multă încredere!"

Avem probleme multe în atac, dar tot grupul trebuie să ofere un plus pentru a acoperi aceste probleme. Vom încerca să dăm ce e mai bun din noi cu Botoşani. Nu mă plâng despre efortul jucătorilor mei. Aveam nevoie de mai mult. Trebuie să avem mai multă încredere. Asta ne lipseşte", a spus Marinos Ouzounidis după meciul cu Sepsi. 

Universitatea Craiova – Sepsi 0-0. Oltenii au început cu stângul play-off-ul! Jucătorii lui Ouzounidis, trei meciuri consecutive fără gol marcat în Liga 1

Universitatea Craiova a început cu stângul play-off-ul. Alb-albaştrii au călcat strâmb încă din prima etapă, scor 0-0 cu Sepsi. Problemele din compartimentul ofensiv îşi fac simţită prezenţa, astfel că oltenii au ajuns la al treilea meci consecutiv fără gol marcat în Liga 1, după 0-0 cu FCSB şi CFR Cluj.

Reclamă
Reclamă

În acest meci, formaţia din Bănie i-a pierdut pe Ştefan Baiaram, care a suferit o entorsă şi a fost transportat de urgenţă la spital, şi Alex Cicâldău, care a acuzat dureri şi a fost schimbat.

În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova se află pe locul 3 în play-off, cu 30 de puncte, la 2 în spatele campioanei CFR şi la trei de FCSB. De partea cealaltă, Sepsi ocupă locul 4, cu 24 de puncte.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Este Istvan Kovacs cel mai bun arbitru român din istorie?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
23:57

Recordul stabilit de Cristiano Ronaldo, după ce a marcat în Germania – Portugalia. Cifre impresionante pentru starul lusitan

23:33

Cătălin-Cedric Ghigea încearcă să deslușească ce s-a întâmplat cu Lance Stroll în Barcelona

23:31

LIVE SCOREGermania – Portugalia 1-2. Cristiano Ronaldo şi-a dus naţionala în avantaj, în duelul pentru finala Nations League

23:15

“Sper să reuşesc”. Octavian Popescu, anunţ despre transfer după ce a fost căpitanul naţionalei U21

22:37

Daniel Pancu, reacţie fermă după ce România U21 a câştigat amicalul înainte de EURO: “Sunt nemulţumit”

22:26

VideoJurnal Antena Sport | Românii din Austria s-au “încâlzit” la amicalul tinerutului cu Georgia

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 3 Petrolul, primul transfer din mandatul lui Liviu Ciobotariu! Ce salariu va încasa jucătorul 4 Înlocuitor de la FCSB pentru Ștefan Baiaram, la naționala U21! Decizia luată de Daniel Pancu, înainte de EURO 5 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 6 Ianis Zicu, mesaj direct pentru jucătorii de la Farul! Ce nu acceptă noul tehnician: “Sub nicio formă!”
Citește și