Petrolul Ploieşti i-a găsit înlocuitor lui Viorel Moldovan. Anunţul făcut de club

Antena Sport Publicat: 23 martie 2021, 11:00 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:13

Comentarii
Petrolul Ploieşti i-a găsit înlocuitor lui Viorel Moldovan. Anunţul făcut de club

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Petrolul Ploieşti i-a găsit înlocuitor lui Viorel Moldovan. Fostul mare internaţional român şi-a reziliat contractul în urma rezultatelor mai puţin bune din ultima perioadă. Petrolul riscă să rateze playoff-ul de promovare în Liga 1. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"Octavian Grigore va conduce echipa noastră, din postura de antrenor principal, la ultima partidă din cadrul sezonului regular al Ligii a II-a, care se va desfăşura duminică, la Cluj. Decizia a fost luată de către conducerea executivă a clubului, care s-a reunit în regim de urgenţă, ca urmare a demisiei fostului tehnician Viorel Moldovan", se arată într-un comunicat transmis de ploieşteni.

Viorel Moldovan a demisionat de la Petrolul Ploieşti

Viorel Moldovan a demisionat din funcţia de antrenor al echipei din Liga 2, Petrolul Ploieşti. Tehnicianul a explicat că a luat decizia din cauza rezultatelor dezamăgitoare.

"Dragi iubitori ai Petrolului, mi-am dorit foarte mult să vă mulţumesc tuturor la capătul acestei experienţe. Vă garantez că am muncit cu tot sufletul şi am folosit toată experienţa mea pentru a readuce Petrolul acolo unde îi este locul. Poate sunt eu ghinionist, poate nu s-au aliniat astrele aşa cum şi-a dorit toată suflarea ploieşteană, dar sunt trist că una dintre cele mai frumoase echipe din România iese, în acest mod, din lupta pentru promovare.

Din păcate, rezultatele din teren nu au fost mereu aşa cum mi-am dorit. Îmi pare rău pentru dezamăgirea pe care am produs-o celor care îşi doreau mai mult. La finalul acestei etape vreau să mulţumesc conducerii, jucătorilor şi tututor celor care au fost alături de echipă. Sunt convins că Petrolul o să revină în Liga 1", a transmis Viorel Moldovan, într-un comunicat.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine ar trebui să fie titular în poarta României la barajul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:00

EXCLUSIVTurcii nu au pregătit loviturile de departajare, înaintea barajului cu România. Arda Guler: “Credem că vom câştiga şi fără”

14:56

Unde poate să ajungă Mo Salah, după despărțirea de Liverpool. Spaniolii prezintă trei variante

14:38

Santiago Bernabeu se transformă: arena va avea terenuri de tenis luna viitoare

14:37

Mihai Stoichiţă, înainte de Turcia – România: “E pământ românesc”. Încredere totală în Lucescu: “Ştie foarte bine”

14:20

Turcia – România LIVE TEXT (joi, 19:00). Duel crucial pentru tricolori la barajul pentru World Cup 2026

13:52

Arda Guler, cuvinte uriaşe despre Mircea Lucescu şi Gică Hagi, înainte de Turcia – România: “Sunt onorat”

1 Mircea Lucescu l-a scos din lot înainte de Turcia – România. Ce explicaţii i-a dat: “O decizie comună” 2 “Cedez clubul!” O echipă de tradiţie din Liga 1 caută patron: se vinde “gratis” 3 Transferul cerut de Gigi Becali care l-a făcut pe Mihai Stoica să ameninţe cu demisia la FCSB: “Râde lumea de noi” 4 Dinamo, anunţ decisiv despre transferul lui Vladislav Blănuță 5 Decizia de ultim moment luată de Mircea Lucescu, după ce Ionuț Radu a aterizat în România 6 Gazzetta dello Sport a dat verdictul: cu ce scor se termină Turcia – România
Citește și