Închide meniul

Fanii dinamovişti, anunţ uriaş! De câţi bani mai au nevoie pentru a salva clubul de la faliment: "Am plătit și ratele la zi către ANAF"

Antena Sport Publicat: 16 martie 2021, 20:01 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:14

Comentarii
Fanii dinamovişti, anunţ uriaş! De câţi bani mai au nevoie pentru a salva clubul de la faliment: "Am plătit și ratele la zi către ANAF"

Anunţ uriaş făcut de fanii dinamovişti

Fanii dinamovişti continuă cursa nebună de a salva clubul de la faliment. Au redus datoria clubului de la 1.200.000 de euro la doar 550.000 de euro. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

"CÂINILOR, SUNTEM TOT MAI APROAPE DE SALVAREA CLUBULUI! De la o datorie atât de mare, de 1.200.000€, am reușit să coborâm sub jumătate și am ajuns astăzi la 550.000€.

Nu e ușor să ne împărțim între atâtea greutăți, să luptăm pe atâtea fronturi. Uneori putem da și rateuri. Știm că se sparg toate în capul nostru, chiar și atunci când ratează un jucător, sau când se dă penalty în loc de fault în atac. Salariile sunt plătite pe luna ianuarie. Am plătit și ratele la zi către ANAF. 

Sumele de mai sus reprezintă datorii rezultate din litigii cu foștii jucători. Datorii făcute de cei care au încercat falimentarea clubului. Niște impostori care n-au luat în calcul că se pun cu CÂINII. Dar le promitem că LE VA FI GREU CU NOI", au anunţat fanii dinamovişti într-un comunicat. 

Pablo Cortacero a anunţat că revine la Dinamo

Pablo Cortacero e din din nou în centrul atenţiei. După o absenţă de luni bune, acţionarul majoritar al lui Dinamo a revenit cu noi detalii legate de situaţia clubului, dar şi a relaţiei cu fanii din DDB.

Reclamă
Reclamă

După luni de zile în care clubul a fost ţinut în viaţă de suporterii dinamovişti, Pablo Cortacero va reveni în România pentru a se prezenta la Tribunalul Bucureşti, unde se va judeca procesul în urma căruia acesta speră să redevină președinte al CA la Dinamo.

"Vin în România cu un singur gând. Să preluăm puterea în club pe care n-ar fi trebuit să o pierdem niciodată și să facem din Dinamo un club mare, stabil financiar. Voi fi prezent la Tribunalul București", a declarat Cortacero, pentru Fanatik.

Ibericul a emis un comunicat de presă în care a punctat cinci aspecte importante. Printre acestea se specifică faptul că nu are de gând să renunţe la pachetul de 73% de acţiuni pe care îl are la Dinamo.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Pleacă Mircea Lucescu după meciul României cu San Marino?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:12
Cristi Săpunaru a răbufnit, după Bosnia – România 3-1: „Execrabil”
21:05
Denis Drăguş s-a prăbuşit emoţional după roşul din meciul cu Bosnia! Marius Şumudică: “Nu a vorbit nici măcar cu familia”
20:53
Ucraina – Islanda 2-0! Calificare la baraj pentru selecționata lui Serhiy Rebrov. Victorii pentru Anglia și Franța
20:35
VideoJurnal Antena Sport | Un român colindă toată lumea cu golful
20:13
UPDATEÎnfrângerea dramatică a Ungariei a schimbat lista cu posibilele adversare ale României! Pe cine putem întâlni la baraj
19:59
Mihai Stoica, un nou avertisment pentru Daniel Bîrligea: „Am ajuns bătaia de joc a unui jucător!?”
1 “Parcă era balerină” Adrian Porumboiu nu l-a iertat pe un tricolor! Nici Mircea Lucescu nu a scăpat 2 Adrian Mutu a caracterizat cu un singur cuvânt jocul făcut de Ianis Hagi în meciul de coşmar cu Bosnia! 3 Bosnia – România 3-1. Vis spulberat la Zenica! Tricolorii ratează locul al doilea în grupă 4 Răsturnare de situaţie! Decizia pe care a luat-o Mircea Lucescu despre viitorul lui, după ruşinea din Bosnia 5 Incidente la finalul meciului de la Zenica. Scandarea românilor care i-a scos din sărite pe bosniaici 6 Primele transferuri cerute de Costel Gâlcă la Rapid. Antrenorul şi-a făcut lista de achiziţii pentru iarnă
Citește și