Închide meniul

Chindia – Universitatea Craiova 0-1 | Emil Săndoi, savuros după cadoul primit de la olteni: "Mi-aș fi dorit să nu aibă vârsta pe spate"

Alexandru Ivan Publicat: 2 martie 2021, 19:57 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:15

Comentarii
Chindia – Universitatea Craiova 0-1 | Emil Săndoi, savuros după cadoul primit de la olteni: "Mi-aș fi dorit să nu aibă vârsta pe spate"

Emil Săndoi a împlinit 56 de ani

Emil Săndoi a împlinit pe 1 martie 56 de ani. El n-a fost uitat de oamenii din Băniei. Oltenii i-au dăruit un tricou al Craiovei cu vârsta lui pe spate.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Emil Săndoi a fost recunoscător pentru gestul craiovenilor. Fosta glorie de pe Oblemenco a oferit un moment special la interviuri.

Emil Săndoi, savuros după cadoul primit de la olteni

"Le mulțumesc frumos. Mi-aș fi dorit să nu fie trecută vârsta pe spate. O să pun cadoul în vitrină, acasă. Craiova este sufletul meu. Nu știu însă dacă am să ma întorc vreodată aici", a declarat Emil Săndoi, după Chindia – Craiova 0-1.

Chindia n-a avut multe ocazii împotriva Craiovei. De altfel, gazdele au ajuns foarte rar în preajma careului advers. Emil Săndoi a încercat să explice jocul slab pestat de echipa lui.

"Am încercat să fac ceva. Am făcut toate schimbările pe care le aveam la dispoziție. În șase zile avem trei jocuri. Două meciuri cu Craiova, în campionat și Cupă, și apoi cu Sepsi. Era normal să ne gândim și la etapa de vineri. Am mizat pe dăruirea jucătorilor care au jucat mai puțin. Nu înseamnă că n-am vrut să câștigăm. Au fost, din păcate, realizări puține", a spus Emil Săndoi.

Reclamă
Reclamă

Universitatea Craiova e prima echipă calificată în semifinalele Cupei României. Miercuri se vor juca alte două dueluri din "sferturi", Petrolul – Astra și "U" Cluj – Viitorul Pandurii.

Chindia – Universitatea Craiova 0-1

După 1-0 cu Chindia. Craiova este principala favorită la câștigarea trofeului.  Universitatea Craiova a trecut în "16-imi" cu 5-0 de Progresul Spartac. În "optimi", oltenii au câștigat cu 1-0 pe terenul lui FC Botoșani, la primul meci cu Marinos Ouzounidis pe bancă. 

De cealaltă parte, Chindia a trecut în faza "16-imilor" cu 2-1 de Hermannstadt. În "optimi", echipa lui Emil Săndoi s-a impus fără drept de apel împotriva Farului Constanța, scor 3-0.

Reclamă

Craiova a câștigat ultima dată Cupa României în sezonul 2017-18, după ce o învingea cu 3-0 în finală pe Hermannstadt. Devis Mangia era pe banca formației din Bănie la acea vreme.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Se va califica FCSB în turul doi preliminar din Champions League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
16:36
Oţelul-Petrolul, Live SCORE 18.30. Duel tare între echipele lui Laszlo Balint şi Liviu Ciobotariu
16:32
Santi Cazorla va juca în La Liga la 40 de ani! Veteranul și-a prelungit contractul cu Real Oviedo
16:17
Gigi Becali dă de pământ cu Darius Olaru! Căpitanul, ironizat după meciul cu Hermannstadt: “E fantomă”
16:17
“Te mai întorci la Rapid?” Marius Șumudică a dat răspunsul pe loc! Ce a spus despre relația cu Dan Șucu
15:42
CFR Cluj – Unirea Slobozia LIVE TEXT (21:30). Clujenii lui Dan Petrescu, duel cu echipa lui Andrei Prepeliţă în prima etapă
15:31
Arne Slot, mesaj emoționant la primul interviu după moartea lui Diogo Jota: “Ce le-am spus jucătorilor pot să spun și aici”
1 EXCLUSIVLouis Munteanu a acceptat oferta! Detalii despre transferul uriaş al atacantului de la CFR Cluj 2 FotoSimona Halep a fost prezentă la finala Wimbledon 2025! Numele mari alături de care s-a aflat în Loja Regală 3 Gigi Becali a intrat în direct şi a pus la zid un jucător după FCSB – Hermannstadt: “Să vezi cum stă pe bancă” 4 UTA – Universitatea Craiova 3-3! Elevii lui Adi Mihalcea, „remontada” de senzație! Dramatism total pe final 5 EXCLUSIVEchipa de start a FCSB-ului pentru meciul cu Hermannstadt! Pe cine mizează campioana la debutul în noul sezon 6 LPF a publicat lotul FCSB-ului pentru noul sezon de Liga 1! 4 jucători sunt OUT
Citește și