cupa româniei

Şedinţă la Rapid, după eliminarea din Cupa României! Anunţul făcut de conducerea giuleştenilor
Liga 1 • 8 decembrie, 17:12

Cum arată tabloul sferturilor de finală ale Cupei României. Care sunt echipele calificate
Cupa României • 7 decembrie, 23:03

Prima reacţie a lui Valentin Dumitrache, după ce a marcat un eurogol şi a eliminat-o pe Farul din Cupa României!
Cupa României • 2 noiembrie, 19:59

Clujul „fierbe”! Atmosferă incendiară pe străzile oraşului, înainte de derby-ul din Cupa României
Cupa României • 2 noiembrie, 18:49
Foto

O nouă surpriză uriaşă în Cupa României: CS Tunari – FC Voluntari s-a încheiat 1-1!
Cupa României • 1 noiembrie, 17:46

Scandal după Oţelul – FCSB 1-1! Reuşita lui Dawa, din foarfecă, ar fi fost valabilă! „Roş-albaştrii” au acuzat arbitrajul
Cupa României • 1 noiembrie, 0:26

Petrolul a învins-o pe Chindia cu 2-0 şi e aproape în sferturile Cupei României! Victoria „lupilor galbeni” a eliminat-o pe Sepsi
Cupa României • 31 octombrie, 21:55

Cristiano Bergodi a analizat lupta la titlu şi a tras o concluzie despre FCSB: „Acolo e un mediu diferit, ştie toată lumea!”
Liga 1 • 8 septembrie, 9:28
EXCLUSIV

Programul complet al meciurilor din grupele Cupei României. Când joacă FCSB şi derby-ul CSA Steaua – Rapid
Cupa României • 6 septembrie, 16:32

Tragerea la sorţi a grupelor din Cupa României! FCSB, în grupă cu Dinamo! CSA Steaua, în grupă cu Rapid şi CFR Cluj
Cupa României • 6 septembrie, 15:58

CSA Steaua s-a calificat în grupele Cupei României! Toate rezultatele de miercuri sunt aici
Cupa României • 30 august, 19:42

Play-off Cupa României | Metaloglobus – Dinamo 1-2. „Câinii” au obţinut calificarea după ce au fost conduşi! „Dublă” Ahmed Bani
Cupa României • 29 august, 20:55

Dinamo şi CSA Steaua şi-au aflat adversarele din play-off-ul Cupei României
Cupa României • 23 august, 13:27

Liviu Ciobotariu vine în locul lui Cristiano Bergodi la Sepsi. Oficialii clubului confirmă: „Ne-am înţeles!”
Liga 1 • 6 iunie, 11:40

Cristiano Bergodi pleacă de la Sepsi! Anunţul oficial făcut de clubul covăsnean
Liga 1 • 27 mai, 14:56
NEWS ALERT

Florin Răducioiu, deranjat de Laszlo Dioszegi: „Ar fi bine să coboare toată lumea cu picioarele pe pământ”
Cupa României • 26 mai, 9:59

Sepsi a încins lupta pentru Conference League! CFR Cluj şi Universitatea Craiova „tremură” înainte de ultima etapă a Ligii 1
Cupa României • 24 mai, 23:43

Câţi bani primeşte Sepsi după câştigarea Cupei României. Gruparea din Sfântu Gheorghe, la cel mai bun sezon din istoria clubului!
Cupa României • 24 mai, 23:21

CSM Bucureşti a câştigat Cupa României! Victorie clară în finală cu CSM Târgu Jiu
Handbal • 21 mai, 19:12

Ioan Ovidiu Sabău, declaraţie surprinzătoare după ce echipa lui s-a calificat în finala Cupei României: „Mă bucur foarte puțin”
Cupa României • 27 aprilie, 23:01

Alexandru Chipciu, eliminat după ce s-a încheiat U Cluj – UTA Arad 1-0! Mijlocaşul nu ratează finala Cupei României
Cupa României • 27 aprilie, 22:38

Mircea Rednic a criticat dur arbitrajul după U Cluj – UTA Arad 1-0: „Meciul a fost decis nu de VAR, ci de arbitru”
Cupa României • 27 aprilie, 21:45

U Cluj – UTA Arad 1-0. Clujenii se califică în finala Cupei României cu un gol marcat din penalty. UTA a avut un gol anulat cu VAR!
Cupa României • 27 aprilie, 20:50

Dan Petrescu, dezamăgit după Sepsi – CFR Cluj 3-0: „La cum arată lotul, riscăm să nu fim în Europa!”
Cupa României • 26 aprilie, 21:34

Finala Cupei României se joacă la Sibiu. Decizia luată astăzi de FRF
Cupa României • 25 aprilie, 15:58

Dinamo, eliminată surprinzător din sferturile Cupei României! CSM Constanţa s-a impus în faţa „dulăilor” lui Xavi Pascual
Handbal • 12 aprilie, 19:26

Mihai Stoica, atac la adresa FRF: „Sunt lucruri făcute de niște diletanți!”
Cupa României • 5 aprilie, 23:53

Alex Chipciu, după ce s-a calificat cu U Cluj în semifinalele Cupei României: „Ne-am atins un obiectiv! Acum sper să piardă CFR!”
Cupa României • 5 aprilie, 22:02

FC Hermannstadt – U Cluj 1-2, în sferturile de finală ale Cupei României. Ardelenii vor juca în semifinale cu UTA
Cupa României • 5 aprilie, 20:55

Câştigătoarea Cupei României, în Europa League. Decizia luată de UEFA, începând cu sezonul 2024-2025
Europa League • 5 aprilie, 14:01

Adrian Mititelu, obiectiv clar pentru FC U Craiova 1948: „Este foarte greu, dar Cupa ar fi un vis!”
Fotbal intern • 26 februarie, 18:26

CSM București – Rapid 31-24. Cristina Neagu&Co, victorie fabuloasă în fața campioanei. „Tigroaicele”, calificate în sferturile Cupei României
Handbal • 20 februarie, 19:33

Cupa României | FCSB, OUT din Cupa României! Roş-albaştrii au învins la Botoşani, dar au terminat grupa pe locul 3! UTA şi Mioveni, calificate! Cu arată programul sferturilor de finală
Cupa României • 8 decembrie, 19:15

Ce a declarat Adrian Mutu, după ce Rapid a fost eliminată din Cupa României: „Calificarea am pierdut-o la meciul cu Farul”
Cupa României • 7 decembrie, 23:02

Gică Hagi „a luat foc” după Farul – CFR Cluj 0-0: „E lipsă totală de respect!” „Regele”, discurs dur după ce a fost eliminat din Cupa României
Cupa României • 7 decembrie, 22:46

Petrolul – FC U Craiova 1948 0-1 și Slobozia – Dinamo 3-3. Trei cartonaşe roşii primite de dinamovişti! Sepsi şi Craiova lui Mititelu, în „sferturile” Cupei României
Cupa României • 6 decembrie, 20:56

FCSB renunță la Cupa României! Mihai Stoica, anunț incredibil: „Vom merge cu echipa a treia!”
Liga 1 • 14 noiembrie, 21:10

Protest al fanilor Rapidului împotriva Jandarmeriei, după incidentele de la derby-ul cu FCSB. Ce s-a întâmplat la meciul cu Farul
Cupa României • 9 noiembrie, 21:22

Gigi Becali face front comun cu naşul Gică Hagi! Mihai Stoica: „FCSB dă 30.000, iar cei de la CFR Cluj stau în ‘patul’ lor!”
Cupa României • 21 octombrie, 11:07

Cupa României | U Cluj – CFR Cluj 1-1. Remiză în Ardeal! Petrolul – Sepsi 1-3. Covăsnenii au răpus „lupii”. Cum arată grupele, după prima etapă
Cupa României • 20 octombrie, 23:51

FCSB, făcută praf după „thriller-ul” cu UTA Arad: „Este cea mai slabă echipă din România!”
Cupa României • 20 octombrie, 11:30

Ilie Dumitrescu l-a criticat dur pe Risto Radunovic după UTA – FCSB 2-2: „N-ai cum să intri așa!” + Nici Adrian Cojocaru nu a scăpat!
Cupa României • 20 octombrie, 8:21

Hermannstadt – Universitatea Craiova 0-2. Victorie clară pentru Mirel Rădoi. Toni Petrea, învins de o echipă din Liga 3
Cupa României • 19 octombrie, 23:40

„Mă bagă cu ospătarii ăștia?” Ilie Dumitrescu a tras concluzia după meciurile din Cupa României
Cupa României • 19 octombrie, 22:38

Boban Nikolov, titular în premieră la FCSB! Andrei Vlad, primul meci după jumătate de an. Surprizele pregătite de Nicolae Dică cu UTA
Cupa României • 19 octombrie, 20:07

Cum a reacţionat Ovidiu Burcă, după ce rezervele lui Dinamo au făcut egal cu FC U Craiova 1948: „Avem lot pentru ambele fronturi”
Cupa României • 18 octombrie, 23:41

Gică Hagi şi-a ieşit din minţi după CSM Alexandria – Farul Constanţa 2-2: „Nu există aşa ceva! Suntem prea departe!”
Cupa României • 18 octombrie, 18:05

Mirel Rădoi „taie în carne vie” la Universitatea Craiova: „Să demonstreze! Va fi o selecție asupra jucătorilor!”
Cupa României • 18 octombrie, 13:00

Decizia luată de Gigi Becali și Nicolae Dică după FCSB – UTA 2-1. ”Probabil în iarnă se va renunța la unii dintre ei”
Liga 1 • 17 octombrie, 9:01

Ilie Dumitrescu, reacție vehementă față de noul format al Cupei României: ”De ce trebuie să accepte asta?”
Cupa României • 1 octombrie, 8:50