Închide meniul

Chindia – Universitatea Craiova 0-1 | Marius Constantin vrea primul trofeu în Bănie: "Putem să câștigăm Cupa!" Întrebarea la care a evitat să răspundă

Alexandru Ivan Publicat: 2 martie 2021, 19:38 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:15

Chindia – Universitatea Craiova 0-1 | Marius Constantin vrea primul trofeu în Bănie: "Putem să câștigăm Cupa!" Întrebarea la care a evitat să răspundă

Marius Constantin vrea Cupa cu Craiova

Universitatea Craiova a câștigat pe fondul unui joc închis. De altfel, cele două echipe au trimis doar patru șuturi pe spațiul porții. Chindia aproape că nu s-a apropiat de careul oaspeților. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Marius Constantin, fundașul care duce greul în apărarea lui Ouzounidis, vrea să câștige primul trofeu de când a semnat cu Craiova.

Marius Constantin: "Putem să câștigăm Cupa"

"Era un meci foarte important. Important era să ne calificăm. Cred că putem să câștigăm Cupa. Nu știu dacă suntem favoriți, dar ne dorim foarte mult. Am controlat meciul. Ne-am creat destule ocazii de gol.

E o victorie meritată. Punem accent pe fiecare meci. Părerea mea e că dacă marcăm, adversarul se desface. Dacă scorul e 0-0, încercăm să marcăm, iar adversarul ne prinde pe contraatac. Nu vreau să vorbesc despre arbitraj", a declarat Marius Constantin, după Chindia – Craiova 0-1. 

Universitatea Craiova e prima echipă calificată în semifinalele Cupei României. Miercuri se vor juca alte două dueluri din "sferturi", Petrolul – Astra și "U" Cluj – Viitorul Pandurii.

Reclamă
Reclamă

Chindia – Universitatea Craiova 0-1

Echipa lui Marinos Ouzounidis a avansat în semifinalele Cupei României după 1-0 cu Chindia. Craiova este principala favorită la câștigarea trofeului. 

Universitatea Craiova a trecut în "16-imi" cu 5-0 de Progresul Spartac. În "optimi", oltenii au câștigat cu 1-0 pe terenul lui FC Botoșani, la primul meci cu Marinos Ouzounidis pe bancă. 

Craiova a câștigat ultima dată Cupa României în sezonul 2017-18, după ce o învingea cu 3-0 în finală pe Hermannstadt. Devis Mangia era pe banca formației din Bănie la acea vreme.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ce pronostic dai pentru Austria - România?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:51 5 iun.

Novak Djokovic l-a învins pe Zverev şi s-a calificat în semifinale la Roland Garros. Duel de vis cu Jannik Sinner

0:13 5 iun.

Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate

0:05 5 iun.

Germania – Portugalia 1-2. Lusitanii s-au calificat în finala Nations League. Cristiano Ronaldo a marcat

23:57

Recordul stabilit de Cristiano Ronaldo, după ce a marcat în Germania – Portugalia. Cifre impresionante pentru starul lusitan

23:15

Video“Sper să reuşesc”. Octavian Popescu, anunţ despre transfer după ce a fost căpitanul naţionalei U21

22:37

Daniel Pancu, reacţie fermă după ce România U21 a câştigat amicalul înainte de EURO: “Sunt nemulţumit”

1 Dinamo i-a găsit înlocuitor lui Dennis Politic. Jucătorul cotat la 2,8 milioane de euro e dorit de Zeljko Kopic 2 Gigi Becali s-a înţeles cu Hermannstadt pentru jucătorul de la FCSB: “Ajunge mare fotbalist” 3 Înlocuitor de la FCSB pentru Ștefan Baiaram, la naționala U21! Decizia luată de Daniel Pancu, înainte de EURO 4 Petrolul, primul transfer din mandatul lui Liviu Ciobotariu! Ce salariu va încasa jucătorul 5 Gigi Becali a schimbat oferta pentru transferul lui Dennis Politic: “Undeva la un milion de euro. Suntem aproape” 6 Andrei Prepeliță este noul antrenor de la Unirea Slobozia! Contractul semnat de tehnician
Citește și