Reacţia lui Jerry Gane, după Dinamo – Viitorul 0-5: "Un meci de coşmar, trebuie uitat! Ar trebui să ne fie ruşine!" Ce a spus de demisie

Antena Sport Publicat: 26 februarie 2021, 20:06 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:15

Hepta

Jerry Gane

Dinamo se află într-o criză profundă. Nu a mai dat gol de 5 meciuri în Liga 1 şi urmează meciul din Cupa României cu Dunărea Călăraşi. Jerry Gane a evitat să dea un răspuns când a fost întrebat de demisie. De 35 de ani nu a mai pierdut Dinamo pe teren propriu la un asemenea scor.

"Ar trebui să ne fie ruşine la toţi, pentru că a fost un meci de coşmar. Am făcut greşeli foarte mari, am început meciul foarte prost, greşeli individuale. Când deja scorul e 3-0 la pauză, e greu să revii în joc şi am avut aşa, o răbufnire de orgoliu în a doua repriză, la început, în care am pus puţină presiune, dar pe final am cedat din nou. E un meci de coşmar, e un meci de uitat şi o să vedem

E o umilinţă, dar până la urmă e un sport. Ar trebuie să ne fie ruşine la toţi. Am fost uniţi mai mult când au fost probleme mai mari. Până la urmă nu eu decid, o să avem o discuţie şi pentru mine am spus că rămân atât timp cât se poate", a spus Jerry Gane după Dinamo – Viitorul 0-5

Dinamo – Viitorul 0-5! Dinamoviştii nu au mai dat de peste 500 de minute

Dinamo nu a mai înscris de 530 de minute. Gane admite că în atac este marea problemă.

"Suferim mult la acest capitol, nu reuşim să dăm gol, avem puţine ocazii. Pe început de meci luăm goluri, sunt greşeli individuale care nu ar trebui să se întâmple. Trebuie să ne reculegem, să ne revenim. Urmează meciuri decisive", a mai spus Jerry Gane.

1
23:45
Borussia Dortmund – PSG 1-0! Fullkrug, singurul marcator într-un meci cu ocazii uriaşe! Mbappe nu s-a lipit la gol
1
23:40
Gigi Buffon, emoţionat de revenirea lui Parma în Serie A! Mesaj superb după performanţa la care au contribuit Man şi Mihăilă
1
23:31
FotoDennis Man şi Valentin Mihăilă, la bustul gol după ce au promovat în Serie A! Imagini de senzaţie cu românii de la Parma
1
23:12
Mihai Stoica a spus totul despre sărbătoarea câştigării titlului! Ce a pregătit FCSB: „La cât am aşteptat, trebuia să facem ceva”
1
23:02
VIDEOCristiano Ronaldo, un nou gol fabulos în Arabia Saudită! Starul portughez a început să danseze după ce a înscris
1
22:36
Mihai Rotaru l-a descris în trei cuvinte pe Costel Gâlcă şi a spus cine ia deciziile la echipa lui: „Aşa am procedat cu toţi”
1
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
1
22:04
Mihai Stoica a anunţat care e primul jucător care poate semna cu FCSB după câştigarea titlului: „Au început negocierile”
1
21:48
Jannik Sinner s-a retras de la Madrid! Organizatorii turneului au dezvăluit problema italianului