Reacţia lui Jerry Gane, după Dinamo – Viitorul 0-5: "Un meci de coşmar, trebuie uitat! Ar trebui să ne fie ruşine!" Ce a spus de demisie

Antena Sport Publicat: 26 februarie 2021, 20:06 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:15

Hepta

Jerry Gane

Dinamo se află într-o criză profundă. Nu a mai dat gol de 5 meciuri în Liga 1 şi urmează meciul din Cupa României cu Dunărea Călăraşi. Jerry Gane a evitat să dea un răspuns când a fost întrebat de demisie. De 35 de ani nu a mai pierdut Dinamo pe teren propriu la un asemenea scor.

"Ar trebui să ne fie ruşine la toţi, pentru că a fost un meci de coşmar. Am făcut greşeli foarte mari, am început meciul foarte prost, greşeli individuale. Când deja scorul e 3-0 la pauză, e greu să revii în joc şi am avut aşa, o răbufnire de orgoliu în a doua repriză, la început, în care am pus puţină presiune, dar pe final am cedat din nou. E un meci de coşmar, e un meci de uitat şi o să vedem

E o umilinţă, dar până la urmă e un sport. Ar trebuie să ne fie ruşine la toţi. Am fost uniţi mai mult când au fost probleme mai mari. Până la urmă nu eu decid, o să avem o discuţie şi pentru mine am spus că rămân atât timp cât se poate", a spus Jerry Gane după Dinamo – Viitorul 0-5

Dinamo – Viitorul 0-5! Dinamoviştii nu au mai dat de peste 500 de minute

Dinamo nu a mai înscris de 530 de minute. Gane admite că în atac este marea problemă.

"Suferim mult la acest capitol, nu reuşim să dăm gol, avem puţine ocazii. Pe început de meci luăm goluri, sunt greşeli individuale care nu ar trebui să se întâmple. Trebuie să ne reculegem, să ne revenim. Urmează meciuri decisive", a mai spus Jerry Gane.

9:11 VIDEO„A făcut precum Gundogan” Spaniolii nu au milă de Charles Leclerc, după ce s-a plâns de Carlos Sainz în China! Scandal la Ferrari 9:05 Adrian Mititelu, în „război” cu Ionel Ganea: „Am intervenit la echipa ca să joace fiul lui!” 8:38 „CFR Cluj să se gândească bine la meciul acesta!” Gică Hagi, euforic după ce Farul i-a umilit pe clujeni! Jucătorul remarcat 8:34 Fotbalistul lui Gică Hagi care vrea să plece de la Farul, după ce a marcat cu CFR Cluj: „Nu pot să mint” 8:17 Mihai Stoica, semne de întrebare despre revenirea lui Dan Petrescu la CFR Cluj: „Dacă era hotărât, venea de acum!” 7:46 VIDEOFernando Alonso, cu zâmbetul pe buze după incidentul care l-a trimis pe ultimul loc în cursa de sprint din China: „Mi-a plăcut” 7:25 VIDEOMax Verstappen a dezvăluit de ce se teme, după victoria din sprintul din Marele Premiu al Chinei: „Va fi destul de dificil” 6:40 VIDEOMax Verstappen, victorie în cursa de sprint din China! Urmează calificările, de la ora 10:00, LIVE pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY 6:40 VIDEOMax Verstappen a câștigat cursa de sprint a Marelui Premiu al Chinei, LIVE pe Antena 3 CNN și LIVE STREAM în AntenaPLAY 19
23:55
VIDEORafa Mujica, un nou gol în AntenaPLAY. Atacantul dorit de Gigi Becali a marcat în Rio Ave – Arouca 1-1, din Liga Portugal