Sfat preţios pentru Gigi Becali: “Să nu mai caute fundaș, el e soluția”. Cine ar putea să rezolve problemele din defensiva lui FCSB

Alexandru Ivan Publicat: 13 februarie 2021, 19:35 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:16

Comentarii
Sfat preţios pentru Gigi Becali: “Să nu mai caute fundaș, el e soluția”. Cine ar putea să rezolve problemele din defensiva lui FCSB

Gigi Becali, avertizat în privința unui jucător

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Mihai Lixandru este împrumutat de FCSB la Viitorul Pandurii Târgu Jiu. Flavius Stoican a fost impresionat de calitățile tânărului de numai 19 ani. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Mihai Lixandru, alternativa surpriză pentru apărarea lui FCSB 

“Este o soluţie bună pentru noi şi chiar i-aş sugera lui Gigi Becali să nu mai caute un alt fundaş central, pentru că îl are în curtea proprie. Lixandru este jucătorul FCSB-ului şi are calităţi excelente. Dacă îşi vede de treabă poate ajunge un jucător de top”, a declarat Stoican pentru Metropola TV.  

Lixandru a jucat 10 partide în acest sezon de Liga 2 pentru Viitorul Pandurii Târgu Jiu. El a bifat două apariții și în Cupa României.  

Mihai Lixandru a fost crescut de FCSB, iar Gigi Becali l-a împrumutat în Liga 2 ca să prindă mai multă experiență. În contextul în care fundașii lui Toni Petrea nu oferă prea multă siguranță, Lixandru ar putea să primească o șansă în sezonul viitor. 

19 ani are Mihai Lixandru, care deja este cotat la 150.000 de euro. El poate evolua atât ca fundaș central, cât și mijlocaș la închidere.

Reclamă
Reclamă

Gigi Becali investește în jucătorii tineri 

Patronul lui FCSB a preferat în ultimii ani să păstreze cât mai mulți tineri talentați în lotul echipei. Octavian Popescu este doar unul dintre exemple, cel care a devenit titular incontestabil în primul "11" al lui Toni Petrea.

Pe lângă Mihai Lixandru, și Adrian Niță ar putea să joace un rol important în sezonul viitor la FCSB.  De altfel, Gigi Becali i-a stabilit lui Niță o clauză de reziliere de 150 de milioane de euro. În vârstă de numai 17 ani, el este născut la Slatina și a ajuns la Academia FCSB în urmă cu câțiva ani. 

Acesta evoluează ca aripă stânga, dar o poate face la fel de bine și pe dreapta. Niță este cotat de transfermarkt.com la 150.000 de euro. 

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine va fi surpriza neplăcută a Cupei Mondiale?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
2:06 20 iun.

Cinci lucruri după SUA – Australia 2-0, meciul în care americanii au arătat că știu (mult) fotbal

1:28 20 iun.

VideoCe lovitură a dat Bayern! Jucătorul transferat de lângă Man a dat cel mai rapid gol de la Mondial, după 68 de secunde

1:11 20 iun.

Video“Flower of Scotland” a cutremurat arena din Boston! Piele de găină înainte de Scoţia – Maroc

0:31 20 iun.

Scoția 0-1 Maroc LIVE VIDEO pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Saibari trece pe lângă dublă

0:02 20 iun.

VIDEOSUA – Australia 2-0. Americanii s-au calificat în şaisprezecimile Campionatului Mondial

23:32

Csikszereda a reacționat după ce transferul lui Anderson Ceara la FCSB a picat: “Avem oferte”

1 Un nou transfer în Belgia după Olaru. Fotbalistul din Liga 1 și-a dat acordul 2 Se pregătește să fugă de la FCSB. Mihai Stoica: “Am mari dubii că vine la reunire” 3 Trabzonspor a decis: ce se întâmplă cu Denis Drăguş, după ce atacantul s-a înţeles cu Gigi Becali 4 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 5 Răsturnare uriaşă de situaţie: Anderson Ceara nu mai ajunge la FCSB! Gigi Becali a făcut anunţul 6 Pierluigi Collina a dezvăluit cum l-a ales pe Istvan Kovacs să arbitreze meciul 1.000 de la Mondiale
Citește și