Gardoș a evoluat pentru echipa lui Gigi Becali din 2010 până în 2014, când s-a transferat în Anglia. Actualul jucător de la Clinceni are patru trofee cucerite în tricoul roș-albastru și susține că și-a dorit să revină, dar a fost refuzat.
"Am încercat să mă întorc la FCSB, acolo am dorit să revin, era echipa unde am făcut performanță, dar… era închisă ușa. Nu au avut nevoie… Poate nu am bătut la ușa care trebuia", a povestit Gardoș la AS.ro LIVE.
Florin Gardoș, dezvăluiri despre perioada de la FCSB
Florin Gardoș a vorbit despre perioada de la FCSB, înainte de transferul în Anglia și susține ca Thomas Neubert făcea pregătire mai puternică decât în Premier League.
"Noi, ce am lucrat în perioada asta de doi ani, cu Reghe (n.r. Laurenţiu Reghecampf) şi cu Tommy (n.r. Thomas Neubert), a fost mai mult decât ar fi trebuit. Într-adevăr, eram foarte bine pregătiţi. El e conştient, pentru că acum, cu generaţia asta nu mai lucrează aşa mult.
Am discutat şi noi cu el şi mi-a zis: 'Mă, uite, am făcut puţin mai mult'. Ca volum, mă refer, nu ca intensitate. Ca intensitate e tot acolo! Noi am fost cobaii! Am ajuns de la un nivel super-super înalt, în Premier League, unde culmea, chiar dacă intensitatea era aceeaşi, volumul nu mai era la fel. El făcea peste ce se face acolo", a mai spus Gardoș.
VIDEO cu declarațiile lui Florin Gardoș
- AS.ro LIVE, emisiunea moderată de Cătălin Oprişan, este LIVE de luni până vineri, de la ora 10:30, pe pagina www.as.ro/live, dar și pe Facebook/AntenaSport și Youtube/Antenasport. Edițiile integrale pot fi urmărite pe antenaplay.ro.
- AS.ro LIVE este de luni până vineri, de la 10.30, pe www.as.ro/live
- Florin Gardoș și-ar fi dorit să revină la FCSB
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- FCSB U19 a pierdut dramatic calificarea în 16-imile UEFA Youth League. Eșec la penalty-uri cu Puskas Akademia
- Scandal în fotbalul românesc. FRF investighează un meci suspect de blat cu scenariul “2 pauză / 1 final”
- Ionel Ganea și decizia luată la șase luni de la decesul copilului său: „Te vom iubi mereu, îngeraș”
- Ce lovitură pentru Real Madrid! S-a “rupt” şi va lipsi 4 luni
- „Fotbal corupt și politizat!” Investitoarea suedeză din Liga 3 se retrage și dă cărțile pe față: „Nu umblăm cu BMW și Mercedes”






























