Închide meniul

Un fost atacant de la FCSB l-a luat peste picior pe Gigi Becali după schimbările făcute la pauză cu Clinceni: “Ai 45 de minute să marchezi un hat-trick"

Alexandru Ivan Publicat: 8 februarie 2021, 13:57 / Actualizat: 12 mai 2021, 8:16

Comentarii
Un fost atacant de la FCSB l-a luat peste picior pe Gigi Becali după schimbările făcute la pauză cu Clinceni: “Ai 45 de minute să marchezi un hat-trick"

Gigi Becali a făcut trei schimbări la pauză cu Clinceni

Sergiu Buș a rezistat doar 11 meciuri la FCSB și fost schimbat la pauză în șase dintre acestea. Ajuns acum în Coreea de Sud pe un salariu fabulos, Buș a făcut haz de necaz de perioada petrecută la echipa lui Gigi Becali. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Sergiu Buș: “Ai 45 de minute să marchezi un hat-trick" 

„Acel moment în care realizezi că ai 45 de minute să marchezi un hat-trick. A fost momentul în care și-a dat seama că a încurcat-o”, a scris Buș pe Instagram, cu referire la momentele în care era schimbat la pauză de patronul Gigi Becali.  

În medie, Sergiu Buș a rezistat doar 51 de minute pe teren într-un meci la FCSB. El a reușit să înscrie două goluri pentru roși-albaștrii. 

Gigi Becali i-a introdus la pauză cu Clinceni pe Ante Vukusic, Iulian Cristea și Perianu în locul lui Florinel Coman, Denis Haruț și Gabriel Simion. Planurile patronului lui FCSB s-au dovedit ineficiente. Oaspeții s-au impus cu 1-0 pe Arena Națională.  

Reclamă
Reclamă

Ilie Dumitrescu: “Nu am înțeles schimbările” 

Și Ilie Dumitescu a evidențiat inutilitatea schimbărilor efectuate de Gigi Becali. “Mister” spune că tratamentul primit de Florinel Coman a fost unul nepotrivit.  

”N-am înțeles cele trei schimbări de la pauză. Cei trei intrați nu au adus nimic. Nu am înțeles de ce Vukusic în locul lui Coman. 

Poate a fost un mesaj pentru el, dar nu-l dai așa, să te joci cu rezultatul. Poți să dai mesajul altfel, să vorbești cu el în privat, dacă nu îți convine ceva în exprimarea lui. 

Reclamă

Haruț cu Cristea niciun plus, Simion cu Perianu la fel. Repet, nu am înțeles schimbările. Toni Petrea, sau mă rog, dacă le-a făcut Gigi, nu a fost inspirat”, a răbufnit Dumitrescu. 

În urma acestui eșec, FCSB ar putea să fie detronată de pe prima poziție în Liga 1. CFR Cluj se poate instala în fotoliul de lider dacă se va impune luni pe terenul lui FC Botoșani. Pentru FCSB va urma derby-ul din Cupa României cu Dinamo

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul la piloţi în Formula 1, în 2026?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
16:35
„E cel mai important meci”. Gigi Becali, ședință cu jucătorii de la FCSB înaintea ultimelor etape: „Așa mi-au zis”
16:23
Când ar urma să fie prezentat Gică Hagi ca selecţioner al echipei naţionale!
16:10
Andrei Borza își prelungește contractul cu Rapid. Giovanni Becali a confirmat: „Suntem acolo, la o centime”
15:26
Ce salariu avea Gabi Matei în Liga a 3-a. Fotbalistul pe care Gigi Becali a dat 600.000 de euro juca acum pe nimic
15:24
Tablourile fazelor eliminatorii din Europa League și Conference League. Cu cine joacă românii
15:04
Câţi bani primeşte George Pușcaș pentru fiecare gol marcat la Dinamo
1 EXCLUSIVGică Craioveanu, cuvinte mari despre transferul uriaş pentru fotbalul românesc 2 FotoImplicată într-o afacere de 800 de milioane de euro! Ea este cea mai bogată fată de fotbalist din România 3 Ajuns rezervă la FCSB, transfer de 5 milioane de euro. Negocieri cu o echipă de top 4 Gigi Becali, replică la Denis Alibec: “A luat 450.000 de euro și a jucat nici 20 de minute” 5 Reacţia “U” Cluj după ce CCA a delegat la meciul cu Oțelul o rudă a unui oficial de la FCSB 6 UPDATEAdus în cătuşe la Parchet, Gabi Matei va fi cercetat sub control judiciar
Citește și