Închide meniul

Ionuţ Negoiţă, anunţ şoc înainte de Dinamo – FCSB: "Încă susţin clubul!" Mesaj surprinzător pentru fanii acţionari: "Când voi încasa ceva din restanţe, voi face asta!"

Antena Sport Publicat: 1 februarie 2021, 15:35

Comentarii
Ionuţ Negoiţă, anunţ şoc înainte de Dinamo – FCSB: "Încă susţin clubul!" Mesaj surprinzător pentru fanii acţionari: "Când voi încasa ceva din restanţe, voi face asta!"

Ionuţ Negoiţă

"Eu susțin încă Dinamo, substanțial! Da, de ce vă miră? Îi las cu sediul la RIN Grand Hotel, cu magazinul, cu cantonamentul, susțin destul de multe chestii. Când se vor rezolva toate astea și voi încasa ceva din restanțe, atunci mă înscriu în DDB, OK? Oricum, e de apreciat ceea ce fac suporterii, sunt pași spre normalitate. Hai să lămurim ceva: am avut mereu deschidere către DDB. E ușor să găsești o țintă în mișcare, unde să arunci cu săgeți!

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Îmi doream ca fanii să intre la conducerea clubului, erau cei mai bine intenționați, dar nu puteam aștepta la nesfârșit până se hotărăsc. Nu mai puteam merge pe promisiuni, discuțiile cu alte persoane ce spuneau, ei spuneau!, că vor Dinamo, îmi consumau multă energie. N-am mai așteptat! De aceea s-a ajuns la varianta Cortacero", a spus Ionuţ Negoiţă pentru gsp.ro

Ionuţ Negoiţă mizează pe Dinamo în derby-ul cu FCSB

Ionuţ Negoiţă crede că Dinamo se va impune în derby-ul cu FCSB. Omul de afaceri mai spune că Dinamo are forţa de a ajunge şi în playoff, deşi situaţia financiară este una dramatică. Fanii le-au promis o primă jucătorilor dacă vor câştiga derby-ul cu FCSB. 

Dinamo – FCSB? Eu zic că 2-0. Evident, mă voi uita la meci, mai relaxat decât atunci când eram la conducerea clubului, plăcerea e mai mare acum. Stresul și presiunea nu-mi ofereau momente să mă bucur de fotbal pe-atunci. Acum, sunt liniștit și pot să văd calm o partidă de fotbal.

Eu cred că Dinamo poate ajunge în play-off. E părerea mea, obiectivul e realizabil. Cel mai important e să se găsească soluții, să se ajungă la o formulă stabilă, de conducere și de finanțare, lucruri mai importante decât calificarea în play-off", a mai spus Negoiţă. 

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va mai prinde Louis Munteanu echipa naţională după transferul la DC United
Loading ... Loading ...
Citește și:
19:40
Interes uriaş creat de revenirea la World Cup! Propunerea inedită a premierului, după ce ţara sa s-a calificat la turneul final
19:02
Surpriză în cantonamentul Universităţii Craiova! Cine şi-a făcut apariţia în Antalya şi reacţia fanilor
18:37
Celtic nu a mai avut răbdare! Şi-a demis antrenorul după doar 8 meciuri
18:29
Marius Şumudică, prima reacţie după ce a semnat cu Al-Okhdood: “V-am spus mereu! Şumudică se ţine de cuvânt”
18:07
Sergio Perez, discurs dur la adresa Red Bull: “A fi coechipierul lui Verstappen este cel mai prost job din F1”
17:29
Universitatea Craiova a anunţat primul transfer al anului: “Unul dintre cei mai valoroşi”
1 FotoCine este Cristina Răduț, viitoarea soţie a lui Ștefan Baiaram. Meseria incredibilă pe care o practică 2 E oficial! FCSB l-a transferat: “S-a ajuns la un acord” 3 Surpriză de proporţii: Radu Drăguşin, cedat tot în Anglia! Cine face anunţul 4 Matei Ilie pleacă de la CFR Cluj! Va fi coleg cu un alt jucător român. Tun financiar dat de Neluțu Varga 5 Alexandru Tudorie şi-a găsit echipă. Cu cine semnează 6 Rapid, negocieri avansate cu fostul fundaş al FCSB. Gigi Becali l-a pierdut gratis!
Citește și