"Stai, mă! Ce tot claxonezi?" Florin Tănase, scos din minţi de şoferul autocarului celor de la FCSB. Moment senzaţional în timpul interviului

Antena Sport Publicat: 19 decembrie 2020, 13:00 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:06

Captură Antena Sport

Florin Tănase, în timpul unui interviu

"Stai, mă! Ce tot claxonezi?", a spus Tănase, care i-a aruncat o privire aprigă omului care i-a condus apoi pe roş-albaştri spre Bucureşti. "Sperăm să rămânem pe primul loc", a mai apucat să spună Tănase.

Universitatea Craiova – FCSB 0-2 | Repriză de vis făcută de roş-albaştri

FCSB a revenit pe primul loc în Liga 1, după o repriză fabuloasă reuşită pe "Ion Oblemenco". În afară de golul 2 marcat de Dennis Man, echipa lui Petrea a ratat alte 6-7 ocazii uriaşe, lovind în două rânduri şi bara.

"Mă bucură victoria. Am pierdut nemeritat şi la Cluj, dar mă bucur că am revenit pe primul loc. Au controlat prima repriză, iar noi i-am surprins cu acel gol. Repriza a doua am fost mulţi mai buni pe tranziţie şi am mai marcat doar o dată. Am ratat multe ocazii, sper să ne intre cu Sepsi", a spus Florin Tănase, la flash-interviu.

FCSB a revenit pe locul 1 în Liga 1

În urma super-victoriei din Bănie, FCSB revine pe primul loc, cu 33 de puncte şi cel mai bun atac din Liga 1 (36 de goluri, în 14 meciuri). Craiova e pe 2, cu 31 de puncte, iar podiumul este completat de CFR Cluj, cu 30 de puncte.

Ultima etapă din 2020 ne aduce un nou derby, CFR Cluj – Universitatea Craiova (22 decembrie, 21:00). De partea cealaltă, cei de la FCSB vor întâlni Sepsi (21 decembrie, 20:30). Ambele partide pot fi urmărite în format LIVE TEXT pe AS.ro.

0:09 Costel Gâlcă, după ce echipa lui a învins-o în prelungiri pe Rapid: „Puteam câștiga la 3 goluri diferență” 29
23:52
Basarab Panduru l-a atacat pe Dan Şucu: „Te faci de râs, te-ai trezit că nu vinzi mobilă aici!”
29
23:50
VIDEOPreston North End – Leicester City 0-3 a fost în AntenaPLAY. Oaspeţii au făcut spectacol total în Championship
29
23:41
„Nu trebuie să acordăm atenţie rezultatelor” Bogdan Lobonţ, reacţie surprinzătoare după Rapid – Universitatea Craiova 1-2
29
23:36
Mircea Lucescu, semnal de alarmă pentru Rapid: „E imposibil să câştigi aşa campionatul”! Sfatul pe care i l-a dat lui Dan Şucu!
29
23:00
Corona Braşov a scris istorie în voleiul românesc şi a câştigat titlul naţional
29
22:57
Scene halucinante după Rapid – Universitatea Craiova 1-2! Iacob a sărit să îl bată pe un suporter! Reacţia lui după incident
29
22:46
Universitatea Craiova a învins-o pe Rapid în prelungiri şi a urcat pe locul 2 în play-off! Cum arată acum clasamentul
29
22:37
Cum a fost surprinsă Diana Şucu după golul lui Rapid, în timp ce Daniel Niculae îl îmbrăţişa pe Dan Şucu
29
22:35
Rafael Nadal s-a calificat în optimi la Madrid. Gest de mare campion al „Matadorului”