Gaz Metan – Sepsi 0-3. Festival de execuții superbe la Mediaș! Sepsi ajunge la un singur punct de CFR Cluj

Mihai Ispas Publicat: 12 decembrie 2020, 15:42 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:06

Comentarii
Gaz Metan – Sepsi 0-3. Festival de execuții superbe la Mediaș! Sepsi ajunge la un singur punct de CFR Cluj

Gaz Metan caută un nou succes cu Sepsi, după eşecurile cu FCSB şi Craiova

Min. 90: S-a terminat meciul.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Min. 82: GOOOLLL Sepsi! Aganovic înscrie și el cu un șut din afara careului

Min. 46: A început repriza a doua.

Min. 45: GOOOLLL Sepsi! Petrila înscrie și el superb, tot dintr-o lovitură liberă! 

Min. 26: GOOOLLL Sepsi! Vasvari marchează din lovitură liberă de la mare distanță, cu un șut superb.

Reclamă
Reclamă

Update 17:00: A început meciul.

Gaz Metan vine după două eşecuri cu primele clasate: 2-3, cu FCSB, şi 1-2, cu Craiova. Echipa din Mediaş va avea şi astăzi misiune dificilă cu Sepsi, a patra clasată în Liga 1.

Gaz Metan vine după eşecurile cu FCSB şi Craiova

Gaz Metan a ajuns pe locul 12 după eşecurile cu FCSB şi Craiova, iar terenul propriu le dă fiori jucătorilor antrenaţi de Jorge Costa. Medieşenii au reuşit o singură victorie în ultimele 10 meciuri jucate acasă: 2-0 cu FC Argeş.

Reclamă

Gaz Metan are însă un mare atu, la care o întrece până şi pe Dinamo, care a reuşit goluri două goluri de la jumătatea terenului şi unul de la 35 de metri. Este echipa cu cele mai multe goluri înscrise cu şuturi din afara careului mare: 6. 

Sepsi, specialista jocurilor din deplasare

În schimb, Sepsi este specialista partidelor din deplasare. Jucătorii antrenaţi de Leo Grozavu au cedat o singură dată pe terenul adversarilor. Sepsi mai are un atu. 12 dintre cele 17 goluri au fost reuşite în repriza secundă, în acest campionat.

În duelurile directe, din opt meciuri, Gaz Metan a câştigat de trei ori, Sepsi, de două ori, iar de trei ori a fost egalitate.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Cine ar trebui să formeze cuplul de fundaşi centrali la naţionala României pentru meciul cu Turcia?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
9:26

“Vă dau în scris” Adrian Mutu e convins, după ce s-a întâmplat cu Cristi Chivu la Inter: “O dată în viaţă”

9:21

Pleacă Andrei Nicolescu de la Dinamo? “Mandatul meu e pe masa acționarilor!”

9:15

Secundul lui Cristi Chivu a tras un semnal de alarmă, după ce Inter a “uitat” să câştige în Serie A

9:05

Ce pregătește Ferrari! Analiza lui Adrian Georgescu înaintea Marelui Premiu al Japoniei

8:50

Ce a spus Alvaro Arbeloa despre Vinicius, după prestaţia uriaşă a brazilianului din Real Madrid – Atletico Madrid 3-2

8:44

Antoine Griezmann pleacă din Europa: destinație surpriză pentru finalul carierei

1 UPDATEIonuț Radu ratează sigur meciul Turcia – România. Primul verdict al medicilor 2 Mircea Lucescu i-a găsit înlocuitor lui Ionuț Radu, accidentat! Anunțul de ultimă oră venit de la FRF 3 Jucătorul care e out de la FCSB! Decizia luată de Mirel Rădoi spune totul 4 Decizia luată de Dinamo în privinţa lui Adrian Mazilu. Anunţul lui Andrei Nicolescu: “Problema lui” 5 Nebunie la derby-ul nordului Angliei. Meciul a fost oprit pentru rasism 6 VIDEOMomente cumplite în Turcia, cu câteva zile înainte de barajul cu România. Două clădiri s-au prăbuşit în Istanbul
Citește și