Prin urmare, FCSB a acces în faza următoare chiar înainte de a se termina primul meci din 16-imi.
FCSB se califică, automat, în optimile de finală ale Cupei României
"Sport Club Municipal Gloria Buzău dorește să informeze suporterii echipei de fotbal că partida din cadrul 16-imilor Cupei României, dintre SCM Gloria Buzău şi SC Fotbal Club FCSB SA, programată să se dispute luni, 30 noiembrie 2020, cu începere de la ora 20:45, nu se mai desfășoară.
Din nefericire, în urma efectuării testelor pentru SARS-CoV-2, a reieșit că trei dintre membrii staff-ului tehnic și zece sportivi ai secției fotbal a clubului buzoian au fost depistați pozitiv, iar testul unui sportiv a fost neconcludent.
Imediat a fost instituit protocolul pentru astfel de cazuri. Situația celor paisprezece a fost comunicată atât Direcției de Sănătate Publică Buzău, cât și Federației Române de Fotbal", se anunţă în comunicatul Gloriei Buzău.
Meciurile din cadrul Cupei României nu se pot disputa la o dată ulterioară, conform FRF.
"În conformitate cu principiile de desfăşurare ale competiţiilor fotbalistice pentru sezonul 2020-2021, adoptate în cadrul şedinţei Comitetului Executiv al FRF din data de 18 august 2020, meciurile din cadrul Cupei României care nu se pot disputa din cauza testărilor pozitive pentru COVID-19 nu se pot reprograma", se anunţă pe site-ul competiţiei.
- Au fost 13 cazuri de coronavirus la gruparea din Liga 2
- Partida nu poate fi reprogramată
- Cupa Mondială Echipe Mixte 2025 e live în AntenaPLAY (30 noiembrie - 7 decembrie)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- „Fotbal corupt și politizat!” Investitoarea suedeză din Liga 3 se retrage și dă cărțile pe față: „Nu umblăm cu BMW și Mercedes”
- Cătălin Mulţescu, dezvăluiri cu lacrimi în ochi despre ultimele zile ale tatălui său: “M-a strâns de mână”
- Fabulos! La un an după ce s-a retras, fostul jucător de la FCSB a semnat! La ce echipă va evolua
- Mircea Rednic, asaltat de oferte după despărţirea de Standard Liege! Două dintre acestea, chiar din România!
- Victor Piţurcă, anunţ despre viitorul său în antrenorat: “Nu cred că mai revin”. Ofertele de care ar ţine cont

































