Închide meniul

Se conturează deja "11"-le de bază la FCSB! Cum a abordat noul staff toate jocurile din acest sezon şi cine a fost cel mai bun jucător

Silviu Corneanu Publicat: 2 septembrie 2020, 20:41 / Actualizat: 12 mai 2021, 9:37

Comentarii
Se conturează deja "11"-le de bază la FCSB! Cum a abordat noul staff toate jocurile din acest sezon şi cine a fost cel mai bun jucător

Jucătorii de la FCSB în meciul cu Viitorul

FCSB a abordat cele trei jocuri din acest început de sezon aproximativ în aceeaşi formulă. Staff-ul tehnic al roş-albaştrilor au făcut o singură modificare în cel de-al treilea meci: Olaru a fost înlocuit cu Moruţan. 

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Faptul că la FCSB s-a creat o omogenizare între jucători s-a văzut în meciurile cu Astra, Shirak şi Viitorul, toate câştigate cu 3-0. Roş-albaştrii s-au impus fără a primi vreun gol.

Echipa tip a celor de la FCSB, în acest debut de sezon, este formată din: Vlad – Creţu, Miron, Cristea, Panţîru – Olaru, Popescu, Tănase – Man, Buş, Coman.

Astra – FCSB 0-3. Echipa de start a roş-albaştrilor

Vlad – Creţu, Miron, Cristea, Panţîru – Olaru, Popescu, Tănase – Man, Buş, Coman

FCSB – Shirak 3-0. Echipa de start a roş-albaştrilor

Vlad – Creţu, Miron, Cristea, Panţîru – Olaru, Popescu, Tănase – Man, Buş, Coman

Reclamă
Reclamă

FCSB – Viitorul 3-0. Echipa de start a roş-albaştrilor

Vlad – Creţu, Miron, Cristea, Panţîru – Moruţan, Popescu, Tănase – Man, Buş, Coman

  • 19,6 milioane de euro este valoarea primului 11 de la FCSB, conform transfermarkt.com. L-am inclus în echipa de start pe Darius Olaru, nu pe Olimpiu Moruţan

Florin Tănase, cel mai bun jucător de la FCSB

Cel mai bun jucător de la FCSB, în cele trei întâlniri, s-a dovedit a fi Florin Tănase. Acestuia se pare că i-a primit venirea noului preparator fizic, Thomas Neubert. 

Tănase a evoluat doar la mijlocul terenului şi a reuşit să marcheze trei goluri. Căpitanul FCSB a înscris în fiecare meci. Evoluţii foarte bune au avut şi Coman, Man şi Olaru, care au impresionat şi ei.

Reclamă

Cele nouă goluri reuşite de FCSB, în acest start de sezon, au fost marcate de Tănase (3), Olaru, Moruţan, Man, Vînă, Buziuc, plus un autogol al lui Mladen.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge FCSB în turul 3 preliminar al Ligii Campionilor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:14
Ce l-a nemulțumit pe Mirel Rădoi în 3-1 cu FC Argeș: “Cam toate echipele vor avea ocazii contra noastră”
23:43 18 iul.
Ştefan Baiaram, cu gândul la cupele europene după prima victorie a sezonului a Universităţii Craiova: “Suntem datori”
23:25 18 iul.
Universitatea Craiova – FC Argeș 3-1. Oltenii lui Mirel Rădoi, la primul succes al sezonului
22:58 18 iul.
Valentin Mihăilă, prezentat oficial la Rizespor. Mesaj în turcă transmis de internaţionalul român
22:46 18 iul.
Ianis Stoica, anunț despre viitorul său după Hermannstadt – Metaloglobus 2-2: “Nu sunt de neînlocuit!”
22:22 18 iul.
Jaqueline Cristian s-a calificat în semifinalele turneului de la Iași. Moment istoric pentru România
1 Cele mai tari transferuri din vara din 2025 | Florian Wirtz, transferat de Liverpool. Trent Alexander-Arnold, la Real Madrid 2 Pe cine poate întâlni CFR Cluj în turul 3 preliminar Europa League! Traseu de coşmar pentru echipa lui Dan Petrescu 3 “Va fi titular!” Elias Charalambous trece peste decizia lui Gigi Becali! Anunțul antrenorului de la FCSB 4 VIDEOAlexandru Mitriţă, o nouă “dublă” fabuloasă în China. Victorie categorică în duelul cu alţi doi români 5 Constantin Budescu, aproape să semneze cu noua echipă. Unde va evolua după despărţirea de Gloria Buzău 6 Antrenorul lui Lugano a gafat atunci când a vorbit despre CFR Cluj! Ce a putut spune înaintea dublei din Europa League
Citește și