FCSB a abordat cele trei jocuri din acest început de sezon aproximativ în aceeaşi formulă. Staff-ul tehnic al roş-albaştrilor au făcut o singură modificare în cel de-al treilea meci: Olaru a fost înlocuit cu Moruţan.
Faptul că la FCSB s-a creat o omogenizare între jucători s-a văzut în meciurile cu Astra, Shirak şi Viitorul, toate câştigate cu 3-0. Roş-albaştrii s-au impus fără a primi vreun gol.
Echipa tip a celor de la FCSB, în acest debut de sezon, este formată din: Vlad – Creţu, Miron, Cristea, Panţîru – Olaru, Popescu, Tănase – Man, Buş, Coman.
Astra – FCSB 0-3. Echipa de start a roş-albaştrilor
Vlad – Creţu, Miron, Cristea, Panţîru – Olaru, Popescu, Tănase – Man, Buş, Coman
FCSB – Shirak 3-0. Echipa de start a roş-albaştrilor
Vlad – Creţu, Miron, Cristea, Panţîru – Olaru, Popescu, Tănase – Man, Buş, Coman
FCSB – Viitorul 3-0. Echipa de start a roş-albaştrilor
Vlad – Creţu, Miron, Cristea, Panţîru – Moruţan, Popescu, Tănase – Man, Buş, Coman
- 19,6 milioane de euro este valoarea primului 11 de la FCSB, conform transfermarkt.com. L-am inclus în echipa de start pe Darius Olaru, nu pe Olimpiu Moruţan
Florin Tănase, cel mai bun jucător de la FCSB
Cel mai bun jucător de la FCSB, în cele trei întâlniri, s-a dovedit a fi Florin Tănase. Acestuia se pare că i-a primit venirea noului preparator fizic, Thomas Neubert.
Tănase a evoluat doar la mijlocul terenului şi a reuşit să marcheze trei goluri. Căpitanul FCSB a înscris în fiecare meci. Evoluţii foarte bune au avut şi Coman, Man şi Olaru, care au impresionat şi ei.
Cele nouă goluri reuşite de FCSB, în acest start de sezon, au fost marcate de Tănase (3), Olaru, Moruţan, Man, Vînă, Buziuc, plus un autogol al lui Mladen.
- FCSB are 3 victorii din 3 meciuri
- 9 goluri au marcat roş-albaştrii fără a primi vreunul
- Cât valorează primul 11 de la FCSB
- Franţa - Anglia, finala mică a Campionatului Mondial, e duminică, de la ora 00:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Spania - Argentina, finala Campionatului Mondial 2026 e duminică, de la ora 22:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Gicu Grozav, disputat de două echipe care vor promovarea în noul sezon
- Destinaţie surprinzătoare pentru jucătorul crescut de Steaua şi Rapid
- Ionel Ganea a revenit în fotbal după 5 ani! Decizia luată de acesta după drama petrecută în urmă cu un an
- Ce echipă va avea Iaşiul şi în ce ligă va activa după ce Poli a ajuns în situaţie de faliment!
- Juan Bauza rămâne liber de contract! Anunțul momentului pentru Gigi Becali: „Nu poți să ții un jucător pe o societate”
































