Dani Coman consideră că cea mai bună variantă de transfer pentru atacnatul Astrei ar fi să meargă la echipa lui Marius Şumudică.
Gaziantep este dispusă să plătească 600.000 de euro pentru Alibec, plus 30% dintr-un viitor transfer, iar salariul jucătorului va fi în jur de 700.000 de euro pe an.
Dani Coman: "Cea mai bună variantă e să meargă la Şumudică"
"S-a văzut că gândul lui Denis este la un transfer, merită din plin să plece, să câștige mai mulți bani. Nu se duce neapărat în liga a doua din Turcia, are mai multe oferte.
Cred că cea mai bună varianta pentru el este să meargă la Șumudică, este antrenorul care îl cunoaște foarte bine, sunt și mulți români acolo la Gaziantep", a declarat Coman după meciul cu FCSB.
Alibec, disperat să plece de la Astra
"Nu oprea am capul aici, am făcut tot posibilul să mă concentrez. Eu ştiu la fel de multe ca voi. Sunt în discuţii cu mai multe echipe. Ultimul cuvânt îl spune domnul Niculae. Am vorbit cu dânsul.
Eu vreau doar să plec. Cred că s-a încheiat un capitol la Astra. Am vorbit acum cu domnul Niculae şi a zis că se mai gândeşte zilele astea şi vom vedea", a spus Alibec la finalul partidei cu FCSB.
- Denis Alibec e disperat să plece de la Astra
- Atacantul are două oferte din Turcia
- 29 de ani are Alibec şi este cotat la 1,9 milioane de euro
- Cele mai tari momente de la Campionatul Mondial sunt în AntenaPLAY
- Manchester City - Inter se joacă sâmbătă, 1 august, de la ora 14:30, LIVE în AntenaPLAY
- Adrian Mititelu, discurs vehement despre situaţia lui Juan Bauza: „Și-a sabotat singur viitorul”. Ce a spus despre soţia acestuia
- Schimbări radicale în fotbalul juvenil de la noi! Când nu vor mai fi validate decât golurile din interiorul careului! Anunţul FRF
- Sancţiuni drastice după scandalul trucării de meciuri din Liga a 3-a. Care a fost cea mai mare amendă
- Adrian Mititelu, discurs furibund după ce Juan Bauza și-a denunțat unilateral contractul: „O japcă ordinară”
- Gicu Grozav a semnat! Destinaţie surpriză a fostului jucător de la Petrolul Ploieşti

































