Ţinând cont că jucătorii Toma Niga, Alexandru Pantea, Răzvan Udrea şi Gabriel Simion au fost testaţi pozitiv, au existat semne de îndoiala în privinţa meciului de debut al roş-albaştrilor cu Astra.
Modificări în programul primei etape din Liga 1
Jucătorii au fost trimişi în izolare până ce vor fi efectuate următoarele teste pentru COVID-19, iar LPF a venit în ajutorul FCSB-ului, modificând programul primei etape.
Astfel, meciul FCSB-Astra a fost mutat pentru data de sâmbătă, 22 august, de la ora 21:00, după ce iniţial fusese programat joi, 20 august.
Programul complet al primei etape:
Vineri, 21 august: 18:15 FC Arges – FC Botosani
Sambata, 22 august: 15:30 Viitorul – UTA
18:00 Sepsi – Universitatea Craiova
21:00 Astra – FCSB
Duminica, 23 august: 16:00 Poli Iasi – Chindia
18:00 Academica Clinceni – CFR Cluj
Luni, 24 august: 18:00 FC Voluntari – Gaz Metan Medias
21:00 Dinamo – FC Hermannstadt
Programul complet din etapa a 2-a
Vineri, 28.08.2020: Ora 18.00 Gaz Metan Mediaș – FC Argeș
Ora 21.00 UTA Arad – FC Voluntari
Sâmbătă, 29.08.2020: Ora 18.00 FC Hermannstadt – Academica Clinceni
Ora 21.00 CFR Cluj – Sepsi OSK Sf. Gheorghe
Duminică, 30.08.2020: Ora 15.30 AFC Botoșani – Politehnica Iași
Ora 18.00 Universitatea Craiova – Astra Giurgiu
Ora 21.00 FCSB – Viitorul
Luni, 31.08.2020: Ora 21.00 Chindia Târgoviște – FC Dinamo
- Schimbări în programul primei etape din Liga 1
- FCSB a confirmat că patru jucători au Covid-19
- Decizia luată de conducătorii LPF
- Columbia - Portugalia e duminică, de la ora 02:30, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Iordania - Argentina e duminică, de la ora 05:00, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo

































