Închide meniul

Dan Petrescu nu scapă de coşmarul coronavirusului! E interzis pe bancă după ultimul test făcut. Doi jucători de la CFR au în continuare Covid-19

Iulian Focșăneanu Publicat: 11 august 2020, 20:50 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:11

Comentarii
Dan Petrescu nu scapă de coşmarul coronavirusului! E interzis pe bancă după ultimul test făcut. Doi jucători de la CFR au în continuare Covid-19

Testul lui Dan Petrescu a fost neconcludent

Conform Fanatik, Alexandru Păun, Damjan Djokovic şi antrenorul cu portarii Cristi Moldovan au coronavirus. Nici Dan Petrescu nu a scăpat de griji. Testul acestuia a fost neconcludent şi va fi repetat.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Dan Petrescu, test neconcludent pentru Covid-19

Pandemia continuă să le dea mari bătăi de cap campionilor din Liga 1. Dan Petrescu a ratat ultimele meciuri din campionat ale CFR-ului. Depistat pozitiv la finalul lunii iulie, "Bursucul" a stat două săptămâni în spital în Cluj-Napoca. După, a intrat în izolare la domiciliu şi a văzut de la televizor meciul cu Universitatea Craiova, la finalul căruia jucătorii săi au cucerit titlul.

Dan Petrescu îşi dorea să revină cât mai repede pe bancă pentru a pregăti reluarea campionatului. Nu o va putea face până când testul său pentru coronavirus nu va fi negativ. Riscă să rateze deplasarea în Malta, din primul tur preliminar al UEFA Champions League. CFR Cluj se luptă pentru calificare cu Floriana.

Sunt emoţii chiar şi mai mari cu Alexandru Păun şi Damjan Djokovic. Cei doi nu reuşesc să mai scape de coronavirus. Românul a sărbătorit la geamul casei succesul din "finala" Ligii 1.

"Mă duc să mă testez şi sper să fie totul bine. Mie mi s-a spus că după două săptămâni, indiferent cum iese testul, nu poţi să dai mai departe virusul.

Reclamă
Reclamă

Îl înţeleg pe Cristiano Bergodi, ştiu ce urât este să te duci la spital. La boala asta dacă ai complicaţii e rău. Eu nu am avut niciun simptom, o zi sau două m-a durut puţin spatele", a declarat Dan Petrescu vinerea trecută.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
11:08
Mihai Stoica se teme înainte de Metaloglobus – FCSB. Decizia luată de campioni în privinţa echipei de start
10:55
Sorana Cîrstea s-a calificat în semifinale la Osaka. Victorie în trei seturi: “Sunt mulţumită de prestaţia mea”
10:36
Situaţie şocantă pentru Laurenţiu Reghecampf. Focuri de armă şi proteste incredibile înaintea meciului din Liga Campionilor
10:20
Posibilele adversare ale României din Liga Naţiunilor. “Tricolorii” pot întâlni Ungaria sau, din nou, Kosovo
10:06
Victor Piţurcă, reacţie fermă despre situaţia lui Cristi Chivu de la Inter: “De asta mai are nevoie”
9:56
“Te faci de râs”. Louis Munteanu, taxat în direct după ce CFR Cluj a remizat cu Csikszereda
1 VIDEORomânia a învins Serbia şi la masculin şi la feminin! Tricolorii şi tricolorele, în sferturi la European 2 Adrian Mutu a dat lovitura! Anunţul oficial 3 Gigi Becali s-a decis şi îi prelungeşte contractul titularului de la FCSB: “Niciodată nu lasă jucători aşa” 4 Gigi Becali a anunţat un nou transfer la FCSB: “Se uită Meme” 5 Situație scandaloasă în finalul meciului Csikszereda – CFR Cluj! George Găman le-a anulat un gol ciucanilor 6 Robert Ilyeș l-a desființat, după 2-2 cu CFR: „Nu se poate așa ceva! Primul tren și trimis la Budapesta”
Citește și