Închide meniul

Sepsi atacă play-off-ul în sezonul viitor! Un campion cu CFR şi un fost jucător al FCSB-ului vin la Sfântu Gheorghe

Gal Dorin Publicat: 11 august 2020, 14:19 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:11

Sepsi atacă play-off-ul în sezonul viitor! Un campion cu CFR şi un fost jucător al FCSB-ului vin la Sfântu Gheorghe

Hepta

După sosirile lui Alex Greab, Bogdan Mitrea, Vlad Mitrea şi Bryan Nouvier, echipa a mai confirmat încă două transferuri importante: Adnan Aganovici şi portarul Jesus Fernandez, campion cu CFR Cluj sezonul trecut.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Un campion de la CFR şi un mijlocaş al FCSB-ului

Aganovici, care joacă pe postul de mijlocaş ofensiv, este la a patra aventură în România după ce a mai evoluat pentru FC Braşov, Viitorul şi FCSB.

După ce s-a despărţit de formaţia din Bucureşti în februarie 2017, acesta a petrecut ultimii trei ani la AE Larissa, Altay şi AEL Limassol.

În ultimul sezon, Aganovici a evoluat în 18 meciuri şi a reuşit trei goluri şi o pasă decisivă.

Jesus Fernandez, pe de altă parte, nu a evoluat prea mult în ultimii doi ani la CFR datorită prezenţei lui Arlauskis.

Reclamă
Reclamă

Deşi CV-ul goalkeeper-ului este impresionant, cu legitimări la Levante şi Granada şi chiar un debut la Real Madrid în ultimele minute ale sezonului 2011-2012, el nu a strâns decât zece meciuri pentru ardeleni, printre care şi celebra înfrângere cu Dudelange, scor 2-3.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va lua Cristi Chivu titlul cu Inter în sezonul 2025-2026?
Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
15:40

LIVE SCOREMusetti – Alcaraz se joacă ACUM, în prima semifinală de la Roland Garros. Sinner – Djokovic începe la 20:00

15:26

CFR Cluj dă o nouă lovitură! Un fundaş croat va semna cu formaţia din Gruia

15:00

Austria – România LIVE VIDEO (sâmbătă, 21:45, Antena 1 şi AntenaPLAY). Cum arată primul 11

14:56

“Nu pot decât să mă înclin” Ralf Rangnick, cuvinte uriaşe pentru Mircea Lucescu, înainte de Austria – România

14:06

NBA ia în considerare o expansiune! Ce planuri are Adam Silver în Europa

13:54

Primul jucător pe care Cristi Chivu îl vrea la Inter! Românul vrea să aducă un fost elev de la Parma

1 „Am câștigat. Eu sunt Steaua”. Florin Talpan a anunțat victoria „militarilor” în procesul pentru palmares cu FCSB 2 Gigi Becali a anunțat transferul lui Dennis Politic la FCSB: „Azi semnăm”. Suma plătită către Dinamo 3 Louis Munteanu a părăsit cantonamentul României, chiar înaintea meciului cu Austria! Anunţul FRF 4 BREAKING NEWSCristi Chivu semnează cu Inter! Gazzetta dello Sport: “Contract pe 2 ani!” 5 Florin Niţă, marea lovitură încercată de Dinamo pe piaţa transferurilor 6 Mihai Stoica a dezvăluit ce jucători vor pleca de la FCSB: “E mai uşor să accepte”. Două reveniri anunţate
Citește și