"Puriul" a pus tunurile pe directorul general al alb-roşiilor. Îl consideră vinovat pe Bogdan Bălănescu pentru situaţia în care a ajuns echipa din Ştefan cel Mare.
Mircea Rednic a cerut demisia lui Bogdan Bălănescu
Rednic i-a adus lui Dinamo ultimul titlu din Liga 1, în 2007. Acum, alb-roşiii au încheiat play-out-ul pe penultimul loc.
"E un singur responsabil şi cred că e momentul, dacă nu are onoare să îşi dea demisia, să fie înlăturat. E un om care nu are nicio treabă, care e foarte bun la hârcioage. Cred că e momentul să îşi vadă de drumul lui şi să plece. Eu Iuda îi spun", a declarat Mircea Rednic.
Antrenorul de 58 de ani a rămas liber de contract, dar îşi doreşte să semneze o nouă înţelegere cu Poli Iaşi.
"Mă bucur că am trecut cu bine până acum toate testele şi sper ca şi de acum încolo la Iaşi să nu fie probleme cu coronavirusul. Contractul meu s-a încheiat acum. Mai e o săptămână în care o să am o discuţie cu preşedintele. Până la sfârşitul săpătmânii dau un răspuns. Mă simt foarte bine la Iaşi, chiar nu am ce să reproşez. Mă bucur că în momentele grele s-a reacţionat foarte bine", a mai spus antrenorul lui Poli Iaşi.
- Mircea Rednic a rămas liber de contract
- Este antrenorul care i-a adus ultimul titlu lui Dinamo
- Meciurile României de la Campionatul Mondial de hochei, Divizia I/A sunt live în AntenaPLAY, în perioada 27 aprilie - 3 mai
- AEK - Panathinaikos e live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- Soţia brazilianului Ronaldo a răbufnit: „Corupţia continuă! O ţară dezgustătoare”
- Gică Hagi, ultimatum pentru jucători! Anunţ clar după ce Farul a ratat play-off-ul: „E important”
- Florin Talpan a răbufnit, după ce nu a fost numit comandant la CSA Steaua. Scenariul incredibil lansat: „Vor să-l ajute pe Becali”
- Dumitru Dragomir anunţă o nouă forţă în fotbalul românesc: „E printre cei mai mari conducători din ţară. Se pricepe mai bine decât Becali”
- A murit Gabor Biro, dublu campion al României cu UTA! A eliminat-o din Cupa Campionilor pe Feyenoord, care era câştigătoarea en-titre a competiţiei