Ținta numărul 1 a celor de la UTA este fostul atacant de la FCSB, Ioan Hora. Pe lângă acesta, UTA vrea să îi aducă la echipă pe Neluț Roșu și Vlad Morar, anunță Prosport.
Ioan Hora a mai jucat la UTA și se întoarce la echipă după 12 ani, după ce s-a perindat în România pe la Gloria Bistrița, CFR Cluj, ASA Târgu Mureș, Pandurii, FCSB și Gaz Metan.
Cei trei jucători sunt impresariați de Bogdan Apostu, cel care îl reprezintă și pe antrenorul Laszlo Balint.
UTA și FC Argeș au promovat direct, Mioveni merge la baraj
UTA și FC Argeș au promovat direct în Liga 1. Mioveni va merge la baraj. Turris a ratat incredibil promovarea, deși în minutul 5 de prelungire se afla pe locul doi, care o ducea direct în Liga 1. Rapid a sperat degeaba la o minune.
FC Argeş a beneficiat de faptul că FC Rapid a egalat în meciul cu Turris pe final, în minutul 90+5. Dacă nu ar fi fost golul egalizator al rapidiştilor, Turris ar fi încheiat pe locul doi şi ar fi promovat.
- UTA a promovat în Liga 1
- Primele transferuri pregătite de arădeni
- Un fost atacant de la FCSB e pe listă
- Supercupa Olandei, PSV - AZ Alkmaar, e duminică, de la 19:00, în AntenaPLAY
- AC Milan - Inter, e pe 5 august, de la ora 14:05, în AntenaPLAY
- Noul stadion Dinamo ar putea găzdui o finală de cupă europeană: „Am discutat cu Lupescu”
- Dorinel Munteanu i-a desființat pe cei de la Hermannstadt: „Investitori de carton”
- Edi Iordănescu a făcut anunțul despre viitorul său. Ce spune despre o posibilă revenire în Liga 1
- Reacţia LPF după accidentul teribil în care şi-a pierdut viaţa maseurul „câinilor”, Constantin Covaciu
- Vlad Dragomir, decisiv pentru Pafos și merge mai departe în turul trei preliminar Europa League

































