Internaţionalul de tineret nu a dus lipsă de oferte. Gigi Becali l-a dorit la FCSB, dar a existat interes pentru el şi din Spania şi Grecia. PAOK Salonic este una dintre echipele care a negociat cu Valeriu Iftime.
Andrei Chindriş, aproape de a fi transferat în Belgia
Conform stiri.botosani.ro, Chindriş va semna cu o echipă aflată pe primele 10 locuri din campionatul Belgiei. Moldovenii asigură că tânărul fundaş va pleca astăzi pentru a semna contractul carierei. Suma care va ajunge în conturile lui FC Botoşani este una semnificativă.
În acest an, Gigi Becali a oferit 580.000 de euro pentru Chindriş, dar Iftime nu a dorit să îl vândă în Săptămâna Mare. Becali a scăzut apoi oferta la 400.000 de euro, iar Iftime nici nu a vrut să audă.
"Există o ofertă pentru Chindriş. Nu sunt mulţumit de ceea ca îmi oferă. Este o ofertă din străinătate. Nu este din Spania, dar m-au rugat să nu spun. Cu FCSB şi cu Becali nu am mai vb pe subiectul ăsta", a declarat Valeriu Iftime, în această săptămână, la AntenaSport.
Chindriş a jucat în 33 de meciuri din această ediţie de campionat şi a înscris un gol. Are o cotă de piaţă de 800.000 de euro.
- Fundaşul de 21 de ani va fi vândut de FC Botoşani
- Are o cotă de piaţă de 800.000 de euro
- Gigi Becali a fost dispus să plătească 580.000 de euro pentru Chindriş
- Europe Smash Sweden 2025 e live în AntenaPLAY (14-24 august)
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Ce i-a reproşat Burleanu lui Gino Iorgulescu, după modificarea regulamentului în urma revoltei lui Gigi Becali!
- Răzvan Burleanu a anunţat o modificare importantă în fotbalul românesc!
- Cum a uimit o vedetă de la naționala României un campionat de top: “Ne întrebam dacă a venit Zidane”
- Ce șanse au FCSB, CFR și Craiova să treacă mai departe de adversarele lor din Europa? Verdictul specialiștilor
- Cum arată clasamentul coeficienților UEFA după meciurile celor de la FCSB, CFR și Craiova. România a coborât