Viitorul lui Chindriş s-a decis. Fundaşul care a fost ofertat de FCSB pleacă să semneze contractul vieţii

Iulian Focșăneanu Publicat: 2 august 2020, 8:37 / Actualizat: 12 mai 2021, 10:13

Comentarii
Viitorul lui Chindriş s-a decis. Fundaşul care a fost ofertat de FCSB pleacă să semneze contractul vieţii

Andrei Chindriş va fi transferat în Belgia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Internaţionalul de tineret nu a dus lipsă de oferte. Gigi Becali l-a dorit la FCSB, dar a existat interes pentru el şi din Spania şi Grecia. PAOK Salonic este una dintre echipele care a negociat cu Valeriu Iftime.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Andrei Chindriş, aproape de a fi transferat în Belgia

Conform stiri.botosani.ro, Chindriş va semna cu o echipă aflată pe primele 10 locuri din campionatul Belgiei. Moldovenii asigură că tânărul fundaş va pleca astăzi pentru a semna contractul carierei. Suma care va ajunge în conturile lui FC Botoşani este una semnificativă.

În acest an, Gigi Becali a oferit 580.000 de euro pentru Chindriş, dar Iftime nu a dorit să îl vândă în Săptămâna Mare. Becali a scăzut apoi oferta la 400.000 de euro, iar Iftime nici nu a vrut să audă.

"Există o ofertă pentru Chindriş. Nu sunt mulţumit de ceea ca îmi oferă. Este o ofertă din străinătate. Nu este din Spania, dar m-au rugat să nu spun. Cu FCSB şi cu Becali nu am mai vb pe subiectul ăsta", a declarat Valeriu Iftime, în această săptămână, la AntenaSport.

Chindriş a jucat în 33 de meciuri din această ediţie de campionat şi a înscris un gol. Are o cotă de piaţă de 800.000 de euro.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga finala Ligii Campionilor în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
15:15

VIDEOAlexandra Duckadam şi fiica sa, pe Ramon Sanchez Pizjuan, la 40 de ani de la câştigarea Cupei Campionilor Europeni

15:11

Singura echipă eliminată din grupe la Mondial fără să piardă: semi-profesioniștii care au încurcat Italia

15:02

O nouă lovitură pentru Rapid! Un alt jucător al lui Costel Gâlcă, OUT pentru finalul sezonului

14:03

“În altă ţară ai fi bătut măr”. Un fost căpitan de la Barcelona, suspendat după un scandal cu arbitri

13:58

Marcus Rashford nu mai e dorit la Manchester United! Barcelona are însă concurenţă tot din Premier League

13:50

Cum a ajutat-o Valentin Ceaușescu pe Steaua să câștige Cupa Campionilor? Anghel Iordănescu: “Realitatea e asta”

1 Gigi Becali n-a stat pe gânduri: pe cine vrea premier al României, după căderea Guvernului lui Ilie Bolojan 2 Adrian Mutu, şocat de ce a putut spune Giovanni Becali: “Nu cred! Înseamnă că a îmbătrânit şi el” 3 Gigi Becali s-a răzgândit! Jucătorul rămâne la FCSB, după ce a fost dat ca și plecat: “Nu se pune problema” 4 Gigi Becali, victorie în procesul cu Steaua şi Florin Talpan. Suma uriaşă pe care nu o va mai plăti: “S-a terminat” 5 “Plec cu el să căutăm jucători” Anunţul lui Mihai Stoica despre antrenorul care a luat două titluri la rând cu FCSB! 6 Situația a scăpat de sub control la Real Madrid! Doi jucători s-au luat la bătaie la ultimul antrenament
Citește și