Patronul Botoşaniului şi-a ieşit din minţi după eşecul cu CFR şi l-a făcut praf pe arbitrul partidei, Marius Avram. Pe lângă penalty-ul considerat uşor acordat, acesta a mai adus în faţă o fază.
Valeriu Iftime: "M-am uitat, Burcă are piciorul pe tibia ţiganului"
Este vorba despre un duel între Andrei Burcă şi Hamidou Keyta, despre care acesta a fost sigur că a fost faultul dur al românului, dar exprimarea a fost una inacceptabilă.
"Burcă a făcut fault acolo? M-am uitat, Burcă are piciorul pe tibia țiganului. Pardon, pe a lui Keyta", a fost reacția lui Iftime, într-o intervenție telefonică la emisiunea Fotbal Club, la Digi Sport.
Iniţial, cei din studio nu au auzit cuvântul folosit de Iftime, dar moderatorul Radu Naum a revenit după câteva minute cu un mesaj clar pentru omul de afaceri.
"Înțeleg că am ratat în ceea a spus domnul Iftime un termen inadecvat, care nu trebuie folosit în niciun fel, cu atât mai puțin în limbajul public.
Îmi pare rău, ar fi trebuit să îi atrag atenția, dar realmente nu am auzit. Și nici nu e bine să-l repetăm pentru a nu-l scoate în evidență", a spus Radu Naum.
- Totul a pornit de la o fază controversată din meciul CFR - Botoşani
- Valeriu Iftime a considerat fault o intrare a lui Burcă asupra lui Keyta
- NBA și NHL se văd live exclusiv în AntenaPLAY
- Panathinaikos - PAOK, turul semifinalei Cupei Greciei, e live în AntenaPLAY, miercuri, de la ora 20:30
- Adrian Mititelu a câștigat procesul pentru palmaresul Universității Craiova! Lovitură pentru Rotaru
- Cătălin Hîldan ar fi împlinit 50 de ani! Mesajul emoţionant al lui Florentin Petre: “Dinamo încă te strigă”
- Florin Prunea şi Ilie Dumitrescu s-au contrat în legătură cu scandalul pariurilor: “Vrei să protejezi FRF”!
- Ilie Stan începe lupta pentru banii neprimiți de la Gloria Buzău: “Ai la dispoziție 6 mil. de € și nu reușești”
- Adrian Mititelu, discurs manifest înainte de procesul în care se decide palmaresul “U” Craiova: “Abuzuri uriașe”

































